Sice vysoká prohra, ale aspoň bez zranění!

HC RT Torax Poruba — Dorost HCUH   8:1
(4:0,1:1,3:0)

Karel Man (Alan Žák)

K dalšímu utkání nadstavbové části zajížděli naši dorostenci na led dosud stoprocentní Poruby. Utkání začalo ve svižném tempu a hned první střídání našich dorostenců naznačila, že se soupeřem se dá hrát rovnocená partie, protože hra se odvíjela jen obranném pásmu domácích. Ve čtvrté minutě však domácí udeřili. Při všeobecném střídání naskočil na led šestý hráč domácích a bez okolků založil akci, která skončila gólem. Čárový rozhodčí měl tuto situaci dva metry před sebou, ale jasného přestupku domácích si „nevšiml“. A na ledě se začaly dít věci jako na galavečeru bojových sportů. Domácí začali naše hráče dohrávat s takovou agresivitou, že naši domlácení chlapci několikrát  sotva dojeli na střídačku. Hlavní rozhodčí této řeži v klidu přihlížel a spokojeně sledoval, jak utěšeně narůstá skóre na straně domácích. Po 20 minutách tak byl stav 4:0 pro domácí.

Ve druhé třetině naši chlapci přistoupili na tuto až agresivní tvrdost a výsledkem byla třetina, která skončila 1:1, když se za Hradišťany prosadil Karel Man, který tečoval střelu Alana Žáka a využil tak jedinou přesilovou hru, kterou nám rozhodčí dal jedinou za celý zápas.

Ve třetí části opět zaúřadoval hlavní rozhodčí, který s ledovým klidem přihlížel faulům domácích a bez okolků trestal naše hochy za zákroky, které se svou agresivitou těm domácím ani neblížily. Domácí některé přesilové hry využili a s konečným výsledkem 8:1 pro Porubu byli spokojeni jak domácí hráči, tak hlavní rozhodčí.

Slovo trenéra „Smekám před našimi chlapci klobouk, že odolali až nesmírně agresivní hře Poruby. Deset sekund před koncem pak  byl doslova sestřelen Patrik Volas dvěma domácími hráči zákrokem na hlavu zezadu a absolutně bez kotouče. Oba hráči měli okamžitě dostat trest na 5 minut a do konce utkání za úder na hlavu a krk, ale pan rozhodčí, přestože měl celou situaci jako na dlani, neviděl důvod k vyloučení. Poměr vyloučených 7:1 pro nás mluví jasně. Naštěstí nemáme po této řeži nikoho zraněného.“