Podcenění Brumova a přichází nečekaná prohra dorostenců

Dorost HCUH — HC Brumov – Bylnice 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Podcenění Brumova a přichází prohra dorostenců

V úterý 28.9. zavítal na náš led tým dorostenců Brumova – Bylnice. K zápasu se dostavili pouze s devíti hráči v poli, z toho byli čtyři hráči ještě věkem starší žáci! Naši kluci byli vybízeni, aby utkání nepodcenili, bohužel přesně toto se stalo.
Již v první třetině nám hosté vstřelili dvě branky a k tomu nepotřebovali ani stoprocentní šance. Hradišťané snad jakoby ani nebyli na ledě. Takže po první dvacetiminutovce prohráváme 0:2.
Do druhé třetiny už domácí vlétli a ihned zasypali brankáře Brumova sprchou střel. Hned ve 22. minutě snižuje Honza Zalubil, po přihrávce Marka Wasserbauera. – 1:2. Zdá se, že přeci jenom přijde zvrat v utkání. Jenže hosté v minutě 28. využívají přesilovou hru a opět odskakují na stav 1:3. Přestože jsme měli ve druhé části 20 střel na branku, ujala se pouze ta jediná…
Třetí třetina začala uragánem domácích v útočném pásmu a hned ve 43. minutě snižuje Marek Uherek (za normálních okolností brankář) na 2:3. Asistoval Marek Valouch. Hra se dále odvíjela jen ve třetině Brumova, ale branka hostí byla snad zakleta. Až v 57. minutě protlačil kotouč do branky Honza Zalubil a vyrovnává na 2:2. Asistoval Marek Uherek. Když už všichni mysleli na nájezdy, udělali jsme velkou chybu na útočné modré čáře a soupeř nás nemilosrdné trestá – 3:4. V závěrečné třetině jsme měli opět přes dvacet střel na branku, hostům stačily 4 střely a stejně dali rozhodující gól!

Branky HCUH

Zalubil (Wasserbauer), Uherek (Valouch), Zalubil (Uherek)

Sestava HCUH

Stašek – Valouch, Pěchula – Kukuliš, Wasserbauer – Fajkus, Smetana, Korbek – Zalubil, Peterka, Mach – Uherek, Vícha, Kos

Slovo trenéra Mojmíra Nečase

Doufám, že dnešní utkání bude velkým poučením do další části sezóny a všichni kluci si uvědomí, že bez nasazení a pokory k soupeři dojde přesně k tomu, co se stalo dnes. Přestože od druhé třetiny se náš výkon zlepšil, tak hosté to ubojovali i za cenu sebeobětování. Zkrátka jsme je sami svou laxností k takovému výkonu vybídli. Dnes můžu pochválit jen Honzu Zalubila (střelec dvou branek) a Marka Uherka (1 plus 1), který normálně chytá!