Opět stejná písnička – prohra po nájezdech

Dorost HCUH — Polsko U16 5:6 po s.n.
(1:2,2:2,2:1)

Již v sobotu 4. ledna sehráli naši dorostenci první utkání nadstavby ligy dorostu, soupeřem jim byl tým Polska U16. Od úvodní minuty se hrál velice svižný hokej z obou stran, ale dlouho branka nepadla. Až v 11. minutě se stav poprvé mění, mladí Poláci využívají samostatný únik a překonávají Matyáše Mračka v naší brance – 0:1. V 15. minutě přidává soupeř další gól do naší klece, když se polský útočník dokázal prosadit z takřka nulového úhlu do bližší šibenice – 0:2. Naštěstí se do naší sestavy po zlomenině ruky vrátil Jakub Čechmánek a byl to právě on, kdo snižuje, asistoval Patrik Volas – 1:2.

Hned v první minutě 2. části využívají mladí Poláci několika našich chyb v obranné třetině a navyšují na 1:3! Paradoxně tato branka patřičně nakopla naše chlapce a byli to právě oni, kdo od této chvíle udával ráz zápasu. Ve 26. minutě, po sérii několika našich šancí, střílí branku Štěpán Mimochodek, který nekompromisně dorazil střelu Kuby Čechmánka – 2:3. Za další minutu už je srovnáno, když přesilovku využívá Filip Kaláč, po přihrávce Pati Volase – 3:3. Ve 38. minutě si však Poláci berou vedení zpět, když z ojedinělého pobytu v našem pásmu skórují – 3:4.

Ve 44. minutě už je opět srovnáno, Jakub Čechmánek dává svou druhou branku, asistoval Filip Kaláč – 4:4. A v 50. minutě si berou Poláci své vedení zase zpět, když využívají naší velké hrubky v obraně – 4:5. Naši chlapci však nesložili zbraně a ještě víc přišpendlili svého soupeře ke své brance. V 53. minutě doslova dotlačí kotouč za záda polského brankáře Jirka Střítežský při přesilovce, asistenci si připsal Jakub Valda – 5:5. Další naše šance kluci již nevyužili a tak po čtvrté v probíhající sezóně došlo na neoblíbené samostatné nájezdy.

1. série Patrik Volas nastřelil břevno, Maty Mraček chytá
  2. série Adam Witoš střílí do betonů, Mraček opět chytá
  3. série Martin Bezděk nedal, Mraček chytá
  4. série Filip Kaláč nedává, Poláci proměňují
  5. série Jakub Čechmánek nedává a je hotovo…

Sestava HC UH: Mraček (Hendrych) – Vaščák, Jelének – Střítežský, Pippal – Valda, Matula – Witoš, Hlůšek, Macháň – Kaláč, Volas, Stašek – Horský, Čechmánek, Mimochodek – Vogl

Branky HC UH: Čechmánek (Volas), Mimochodek (Čechmánek), Kaláč (Volas), Čechmánek (Kaláč), Střítežský (Valda)

Hvězdy utkání: Jakub Čechmánek, Filip Kaláč a Matyáš Vaščák

Slovo trenéra Mojmíra Nečase: „Sehráli jsme velmi dobré utkání, bohužel nás soupeř vycvičil z produktivity. Dostat doma pět gólů je strašně moc, ale plusem je, že to kluci nevzdali a vždy vyrovnali. O nájezdech nemá cenu ani mluvit, jestli náš brankář pustí jeden gól z pěti a my prohrajeme, asi si každý spočítá, kde je chyba.“