Nakonec dorostenecká kanonáda! :)

Dorost HCUH — HC Bobři Valašské Meziříčí 14:5

Dnes začali naši dorostenci druhou polovinu základní části. V domácím prostředí jim byl soupeřem dorost Valašského Meziříčí. Od prvního buly se naši kluci tlačili před branku hostů, ale veškeré naše zakončení jakoby postrádalo ten správný šmrnc. Až ve 13. minutě ukázal Vojta Pippal útočníkům, jak se zakončuje. Objel soupeřovu branku a střelou k tyči prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. V minutě 16. měli naši kluci šanci své vedení pojistit při přesilové hře, jenže po hrůzostrašné chybě na modré čáře, upaloval soupeř sám na Michala Hendrycha a zasunul do prázdné branky – 1:1. A to nebylo vše, za 3 minuty hosté rozebrali naši obranu v početní výhodě a ujímají se vedení – 1:2.
Ve druhé části se tlak na našeho soupeře přeci jen zvyšoval a Jakub Valda při početní výhodě prostřelil od modré čáry vše, asistoval Filip Kaláč. Za dvě minuty už si hosté opět berou vedení zpět, když ze své první střely v této části dávají branku – 2:3. Naštěstí se naši kluci nepoložili a ještě víc hostům začali zatápět v jejich obranném pásmu. Výsledkem této zvýšené aktivity domácích byli 2 branky Patrika Volase a jedna Ondry Mišťúrika – 5:3. Asi aby nebyl zápas tak jasný, tak jsme dovolili soupeři 4 sekundy před sirénou snížit na 5:4, opět v početní nevýhodě.
Závěrečná třetina konečně odpovídala postavení týmů v tabulce a domácí soupeře doslova rozšrubovali v poměru 9: 1! Branky v této části zaznamenali Martin Bezděk 2×, Ondra Mišťúrik 2×, Filip Kaláč, Patrik Volas, Honza Macháň, Adam Witoš a Jarda Matula, který si odbyl premiéru v našem dresu a hned ji okořenil brankou a asistencí!
Nej hráči: Ondřej Mišturik, Patrik Volas a Vojta Pippal
Ohlas Trenéra Miroslava Malůška: „Po 1. třetině jsme v kabině museli i zvýšit hlas, aby kluci pochopili, že výsledek se dělá na ledě a ne podle bodů v tabulce. Od druhé části už jsme se zlepšili a v poslední části už to byla exhibice. Příští víkend ale budou už soupeři lepší a uvidí se, jak na tom opravdu jsme.“