Drama až do konce, ale potřebná výhra!

Dorost HCUH — HK Kroměříž 4:2
(2:0,0:2,2:0)

V neděli naši dorostenci nastoupili na domácím ledě k dalšímu utkání nadstavby ligy dorostu proti HK Kroměříž. První třetina přinesla pohlednou hru domácích a spoustu šancí. Ujaly se dvě střely, jejich autory byli Patrik Volas a Tomáš Stašek. Hosté hrozili jen z občasných protiútoků, které však zlikvidoval brankář Matyáš Mraček. Stav po 20 minutách tak byl po zásluze 2:0 pro domácí a byla velká škoda, že zůstalo jen u dvou gólů, protože některé šance po brance přímo volaly!

Do druhé třetiny nastoupili naši chlapci naprosto bezstarostně a soupeř tvrdě trestal, když využil dvou sólových nájezdů k vyrovnání stavu na 2:2. První branky kroměřížští dosáhli už po 13 sekundách druhé části a za další tři minuty přidali hned druhou. V těchto pasážích utkání to vypadalo, že Hradišťané zůstali myšlenkami v kabině. Po hrůzostrašných deseti minutách našich dorostenců, zavelel do útoku Jakub Čechmánek, který svou kličkovanou zakončil parádní střelou, ale bohužel jen do tyče. Od těchto chvil už byla hra naprosto vyrovnaná a čekalo se, kterému týmu se podaří překlopit misky vah na svou stranu. Po 40 minutách tak svítilo na ukazateli skóre 2:2.

Poslední část pro domácí začala skvěle ubráněnou přesilovou hrou hostů a pak naši kluci opět zařadili na vyšší rychlostní stupeň. Šance Tomáše Staška opět rozezvonila tyč  kroměřížské branky, ale hned vzápětí proměnil svou další šanci Jakub Čechmánek a domácí šli opět do vedení. Čím víc se blížil konec utkání, tím víc se Kroměříž snažila tlačit před branku Matyáše Mračka. Od 58. minuty už hráli hosté bez brankáře, naši chlapci však i tyto těžké chvíle přečkali a spíše mohli o utkání ihned rozhodnout, ale Martin  Bezděk trefil opět (jak jinak) tyč soupeřovy branky a tak definitivní tečku za utkáním udělal až Tomáš Stašek, který kotouč zavezl do prázdné branky soupeře. Takže přímý souboj o třetí místo tabulky nakonec naši chlapci zvládli, ale příště se nemusí úplné vypuštění části zápasu vyplatit. Nejlepší hráči domácích: Jakub Čechmánek, Tomáš Stašek a Matyáš Vaščák.