Dorostenci vyloupili bobří noru

HC Bobři Valašské Meziříčí — Dorost HCUH 3:6

Třetiny

0:1,1:3,2:2

Góly

FAJKUS Jiří
GREBENÍČEK Štěpán
PROCHÁZKA Marek
SMETANA Václav
KUKULIŠ Adam
KORBEL Adam

Nahrávky

KORBEL Adam
ŠTUKAVEC Milan
KUKULIŠ Adam
KOS Lukáš
FAJKUS Jiří
WASSERBAUER Marek
VALOUCH Marek

Sestava HCUH

Stašek (Kaděra) – Valouch, Pělucha, Kukuliš, Wasserbauer, Řimák – Fajkus, Smetana, Kos – Zalubil, Peterka, Procházka – Štukavec, Grebeníček, Korbel

Coach: Nečas Mojmír
Coach: Malůšek Miroslav

V sobotu nastoupili naši dorostenci k prvnímu mistrovskému utkání na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí. Již první třetina byla relativně vyrovnaná, ale hosté z Uherského hradiště byli přeci jen nebezpečnější před domácí brankou. A toto dění na ledě potvrdila první branka utkání, kterou vstřelil v 6. minutě  Jirka Fajkus po úniku z levého křídla a svou bombu umístil mezi nohy domácího brankáře. Asistenci za přihrávku si připsal Milan Štukavec. Další branka v této části již nepadla. Poměr střel po 1. třetině  8:11.

Od první minuty druhé periody byli lepší a v útočném pásmu velmi nebezpeční domácí Bobři, ale v naší bráně předváděl skvělé zákroky David Stašek. Až ve 30. minutě kapituloval, při třetí početní výhodě Bobrů – 1:1. Od  30. minuty začali konečně opět myslet na útok i naši chlapci a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. V minutě 33., přetáčí stav v náš prospěch Adam Korbel po krásné souhře v situaci dva na jednoho se Štěpánem Grebeníčkem – 1:2. Již o tři minuty později přidává náš třetí gól Marek Procházka, když dorazil střelu našeho kapitána Adama Kukuliše – 1:3. A v 18. minutě potvrzuje naši nadvládu nad zápasem Vašek smetana, který tečoval střelu Lukáše Kose po jeho krásném výjezdu z rohu kluziště – 1:4! Poměr střel ve druhé třetině  10:14.

Závěrečná třetina se měla původně jen dohrávat, zvláště když Hradišťané přidávají ve 48. minutě další branku. Jejím autorem byl kapitán týmu Adam Kukuliš – 1:5. V 55. minutě rozhoduje definitivně naši výhru svým druhým gólem Adam Korbel – 1 :6. Přihrával Marek Wasserbauer. Pak přišel nehezký faul kolenem na Vaška Smetanu, který musel odstoupit z utkání! Domácí potom ještě upravili dvěma brankami v posledních minutách na pro ně přijatelných  3:6. Toto polevení v závěru se nám příště už nemusí vyplatit, chlapci zdvižený prst zahrozil!

Hvězdy utkání

Adam Korbel, David Stašek a Adam Kukuliš

Slovo trenéra Mojmíra Nečase

Dnes na nás byla v úvodu utkání vidět velká nervozita, která nás naštěstí postupem času opustila. Chtěl bych za dnešní velmi spolehlivý výkon pochválit Adama Staška v naší brance. A chci poděkovat za uvolnění pro dnešní zápas starších žáků, jak Z Uherského Ostrohu, tak z Hradiště. Jmenovitě to byli Tom Kaděra, Marek Wasserbauer, Adam Korbel z Ostrohu. Štěpán Grebeníček a Martin Římák z Hradiště. Speciálně Tito kluci nás svým výkonem  velmi  potěšili a skutečně podali velmi dobrý výkon! Celému týmu díky, za příkladnou bojovnost.“

Previous articleV Lize dorostu půjde o hodně – soutěže čeká reorganizace
Next articleVýborný výkon dorostencům na body nestačil