Dorostenci šahali v Šumperku po vítězství

Šumperk – HC UH 3:2 SN (0:1,0:0,2:1)

Roman Frolek, Kristian Leška (Josef Hromada, David Buráň, Ondřej Kos)

Sestava: Jakub Kubík, Filip Kubeš, Josef Vranec, Martin Hrabec, David Buráň, Tomáš Zatloukal, Roman Frolek, Gabriel Kovář, Josef Hromada, David Lekeš, Kristian Leška, Ondřej Kos, Vlastimill Šobáň

Naši mladší dorostenci si u  vítěze ELIOD ligy a budoucího extraligisty hrábli na dno sil a domů přivezli cenný bod. V okleštěné sestavě podali disciplinovaný výkon a ještě 3,5 min. před koncem utkání vedli 2:0. První třetinu se kluci teprve opatrně oťukávali a jediný gól vsítil Roman Frolek s nahrávkami od Josefa Hromady a Davida Buráně. Poté se až do konce druhé třetiny hrál vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Na začátku třetí části hry zvýšil naše vedení na 0:2 Kristian Leška po nahrávce Ondřeje Kose. Škoda divokého závěru zápasu, ve kterém jsme udělali několik individuálních chyb, kterých soupeř využil.

Svůj díl si připsali i rozhodčí, kteří počet vyloučení zvládli na 0:6, nařídili jedno trestné střílení, které Kuba Kubík bravurně vykryl a v závěru naši borci bránili jen ve třech hráčích…

Škoda je tak neproměněných šancí a v závěrečném rozstřelu i čtyř neproměněných nájezdů. I tak jim za bod v Šumperku patřil pomyslný potlesk.