Dorostenci odflákli druhou třetinu a to je stálo body které si odvezla Kroměříž „B“

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HK KROMĚŘÍŽ „B“  5:6

Sestava: Peterka, Chýla, Hrabec, Hurdes, Hromada, Zalubil, Havlík, Šabršula, Vyoral, Podešva, Hendrych, Baďura, Zatloukal, Kužílek, Fuga, Dohnal, Bouček

Góly: Hendrych 2, Hromada, Dohnal, Zalubil

Asistence: Hendrich, Zalubil, Baďura, Hromada

Ve středu mužstvo mladšího dorostu na svém ledu přivítalo soupeře z Kroměřížě. Zápas se začal oboustranně opatrně. Už ve čtvrté minutě se hosté dostali do vedení z nenápadné střeli , která nešťastně propadla za záda domácího golmana. Rychle jsme dokázali srovnat skóre na 1:1 zásluhou Hromady a tak i první třetina skončila. Do druhé třetiny jsme vstoupili trestuhodně vlažně úplně jsme přestali bruslit, před soupeřem jsme místo rychlého přístupu začali couvat, byly jsme nedůrazní a začali jsme kopit jednu chybu za druhou, čehož soupeř využil a nasázel nám čtyři góly.Do kabin jsme tedy odcházeli za velmi nepříznivého stavu 1:5. V kabině jsme hráče upozornili na to, že nás čeká ještě 20 minut a i za tohoto stavu zápas ještě zdaleka není prohraný a, že je potřeba začít hrát mnohem důrazněji, soupeře napadat hluboko v jejich obraném pásmu tak ať mají co nejmíň času na rozehrávku a taky zlepšit hru do zadu útočníků. Kluci do poslední třetiny opravdu nastoupili s daleko lepším přístupem. Od první minuty zavřeli hosty v jejich obranné třetině a vytvářeli si jednu příležitost za druhou. K obratu zavelil Hendrych, který během jedné minuty dal dva góly a snížil stav na 3:5. A když náš tlak v gól proměnili ještě Dohnal a Zalubil bylo pět minut před koncem zápasu srovnáno na 5:5. Bohužel hned po 10 sekund po vyrovnávací brance jsme udělali hrubou chybu v rozehrávce ve středním pásmu po které se dostal do samostatného nájezdu hostující hráč ve kterém nedal střelou k tyči našemu golmanovi žádnou šanci a vrátil hostům jednobrankové vedení. Vyrovnávající branku se nám už nepodařilo vstřelit i přes to že jsme více jak minutu hráli bez branaře přesilovou hru šest na pět ve které se Hromada objevil takřka před prázdnou bránou, kterou minul. Zápas jsme si prohráli samy v druhé třetině, kterou jme doslova odflákli za což se na kluky hodně zlobím, ale na druhou stranu je musím pochválit za to, že se to snažili napravit a zápas i přes nepříznivý stav nevzdali a poslední třetinu příkladně odbojovali. Snad nám bude tento i předchozí zápas s Brodem v kterém jsme nezvládli poslední třetinu ponaučením, že zápas trvá 60 minut a ty je potřeba vždy odmakat naplno!!!