Dorost v derby s Brodem nezvládl poslední třetinu a o přídělu bodů rozhodovali až samostatné nájezdy

HC SPARTAK UHERSKÝ BROD – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ   6:7 PO SN

Sestava: Peterka, Chýla, Hrabec, Hurdes, Hromada, Zalubil, Frolek, Šabršula, Vyoral, Podešva, Hendrych, Baďura, Pochylý, Kužílek, Fuga, Dohnal, Bouček, Pospíšil, Havlík

Góly: Zalubil 3, Baďura, Podešva, Frolek, Pochylý

Asistence: Zalubil 2, Havlík, Podešva, Hromada

V neděli odcestovali mladší dorostenci k derby do sousedního Uherského Brodu. Hráče jsme už před zápasem upozorňovali na to že, vůbec není důvod soupeře vzhledem k jeho postavení v tabulce a vysokému vítězství na domácím ledě podceňovat. Kluci vstoupili do zápasu velmi dobře, hráli jsme svoji hru s rychlým založením a přechodem středního pásma do útočného  kde za pomocí rotace mezi hráči se dostávat do rychlého zakončení.Toto jsme v prvních deseti minutách plnili na jedničku a odměnou nám bylo tříbrankové vedení. Domácí borci do konce první třetiny po naší nešťastné chybě na útočné modré snížili stav na 1:3. V druhé třetině se nám to začalo malinko komplikovat neboť pro bolesti v zádech musel odstoupit z první formace Roman Frolek a my jsme byly nuceni poprvé zamíchat sestavou což se na hře určitě projevilo, ale i tak jsme odcházeli do kabin po druhé třetině za stavu 2:5. Na hráčích bylo vidět , že nejsou na hru zdaleka tak soustředěni jako v ostatních zápasech. I přes důrazné upozornění v kabině, že zápas neskončil jsme do poslední třetiny nastoupili trestuhodně vlažně a soupeř nás hned trestal snížením na 3:5. Tím se domácí hráči dostali zpátky do zápasu a svoje menší hokejové umění nahradili velkou bojovností a důrazem což nám začalo dělat velké problémy a my začali kopit jednu chybu za druhou. V tom ještě tahoun druhé formace Podešva dostal pořádnou ránu přes ruku a dohrával jen z velkým sebezapřením, ale nic na plat jeho omezený pohyb hokejkou byl znát na celé pětce. Domácí svůj tlak znovu proměnili v gól na 4:5 a situace pro nás začala byt vážná proto jsme si vzali oddechový čas aby jsme kluky trochu uklidnili. Domácí hned na to vytvořili chybu v rozehrávce a s přečíslením dva na jednoho si Zalubil s Baďurou poradili bravurně a druhý jmenovaný gólem do prázdné brány zařídil vedení 6:4. Jestli si někdo myslel , že to domácí dorostenci zabalí, tak se velmi mýlil. Byly jme to my co nepochopitelně přestali hrát a nechali rivala z Brodu vyrovnat stav utkání na 6:6. O přídělu druhého bodu tedy museli rozhodnout samostatné nájezdy. Rozhodující pro naše vítězství bylo ledové zakončení v první sérii Marka Dohnala kdy srovnával na 1:1 a dokázal vykoupat golmana domácích i ve svém druhém nájezdu a poslat nás do vedení. Bohužel následující nájezd domácí Buráň se štěstím proměnil a tak musel své střelecké umění ukázat Podešva, který i přes bolesti zápěstí krásným blafákem rozhodl o našem vítěství v nájezdech. Náš golman Peterka znovu ukázal, že v tomto oboru je mistr a znovu v této disciplíně mužstvo podržet. Na kluku se za tu poslední třetinu hodně zlobím, je to už druhý zápas ve kterém jsme soupeři v poslední třetině darovali bod svým lajdáckým přístupem. Doufám, že se už konečně poučí a uvědomí si, že zápas se hraje 60 minut!!!