Dorost ukončil základní část prohrou ve Frýdku 5:2

HC Frýdek-Místek — Dorost HCUH  5:2 (2:0,1:2,2:0)

Volas (Čechmánek), Volas (Vaščák, Čechmánek)

K poslednímu utkání základní části Ligy dorostu zajížděli naši dorostenci na led Frýdku Místku. S jistotou postupu nastoupili do první třetiny lehkovážně, za což je notně motivovaní domácí (ještě neměli jistotu postupu) už po deseti minutách potrestali dvěma brankami. Hradišťané poté notně přitlačili na pilu, ale ke snížení stavu ani mnoho příležitostí nevedlo.

A na začátku druhého dějství bylo ještě hůř, když soupeř potrestal naši  další  hrubou chybu před vlastní brankou a zvýšil na 3:0 pro Frýdek. Poté naši kluci konečně zvedli hlavu a zatlačili soupeře před jeho branku. Výsledek této zvýšené aktivity na sebe dlouho nenechal čekat a po čtyřiceti minutách byl stav již jen 3:2 pro domácí.

Škoda jen, že tuto převahu si Hradišťané nepřenesli do závěrečné třetiny a opět po zbytečných chybách nechali soupeře odskočit již do vedení 5:2. Poté se již utkání dohrávalo a domácí byli za větší nasazení a vůli po vítězství zaslouženě odměněni výhrou a třemi body, čímž naše dorostence v tabulce přeskočili a posuli se na druhé místo.

Nadstavbová část začíná již příští týden a jen popřejme našim chlapcům, ať se jim daří a podávají lepší výkony než v posledním utkání ve Frýdku.