Sestava UH:  Mraček (Hendrych)- Vaščák, Jelének – Střítezský, Pippal – Novák, Valda – Bezděk, Hlůšek, Mišturik – Ančík( od 41. Valouch), Volas, Stašek – Macháň, Kaláč, Mimochodek

Nejlepší hráči utkání:  Mraček, Volas, Stašek

03:17  0:1  KALÁČ Filip (VAŠČÁK Matyáš)

11:19  1:1  domácí vyrovnali

42:11  1:2  STAŠEK Tomáš (VOLAS Patrik)

57:43  1:3 VOLAS Patrik

Dnes sehráli naši dorostenci 1. mistrovské utkání na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí. Už dle nepovedené přípravy bylo jasné, že nás nečeká lehký zápas.

Od úvodního buly však měli naši chlapci herní převahu. Ve 4.minutě se poprvé měnilo skore, když hned první početní výhodu využil Filip Kaláč po přihrávce našeho kapitána Matyáše Vaščáka. Domácí tým se spoléhal spíše na brejky po našich nepřesnostech na útočné modré čáře. Hned další naše početní výhoda tak paradoxně přinesla vyrovnání, když nám soupeř vypíchl kotouč na modré čáře a řítil se sám na Matyáše Mračka, ten ještě tuto příležitost skvěle zlikvidoval, ale na další dorážku už bohužel nestačil. Kde v tu chvíli byli naši obránci, nikdo nechápal. Třetina se pak  dohrávala za naší střelecké převahy, ale žádná střela nenašla svůj cíl. Po dvaceti minutách tak byl stav 1:1.

Druhá dvacetiminutovka byla z naší strany nejméně povedená, ale i tříminutové oslabení ve třech jsme přestáli, ačkoliv se několikrát musel blýsknout Matyáš Mraček v naší brance. Druhá třetina skončila bez branek 0:0 a čekalo se, jestli rozuzlení přinese poslední část, nebo se bude rozhodovat až v samostatných nájezdech.

Do poslední třetiny, ale vlétli Hradišťané jako pokropeni živou vodou a bylo tak jen otázkou, jak dlouho odolá tvrz Bobrů.

Do vedení jsme se dostali už ve 42. minutě, když Patrik Volas nezištně našel před brankou volného Toma Staška a ten z první vymetl horní roh branky domácích. – 1:2. Značně uklidnění jsme pokračovali v útočné aktivitě ve třetině domácích, ale další branku jsme nemohli dát. V 55. minutě se našim hochům naskytla skvělá příležitost potvrdit výhru, protože domácí byli potrestáni za podražení. Opět se ale ukázalo, že naši obránci nebyli v dobrém rozpoložení, protože po další fatální chybě na modré čáře opět ujíždí soupeř na samotného Mračka, tentokrát nám pomohla tyč! Po této příležitosti domácích, si bere za vlastní brankou kotouč Patrik Volas, který se prodere celou obranou soupeře a dává razítko na naši první výhru a tři body. – 1:3. Kaňkou na utkání bylo zranění Honzy Valoucha, který nedohrál s podezřením na zlomenou ruku.

Previous articleMEZINÁRODNÍ TURNAJ (ročník 2006)