Dorost padl po nájezdech

HC Lvi Břeclav — Dorost HCUH 7:6 po s.n. (3:1,3:3,0:2)

Branky UH: Valda bez asist. , Stašek (Hlůšek), Čechmánek (Volas), Stašek z T.S., Volas, Stašek

V sobotu zavítal náš dorost na led Lvů z Břeclavi. Od úvodní minuty se hrál pohledný a vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. První branku utkání vstřelil v 10. minutě náš Kuba Valda lehkou střelou od pravého mantinelu – 0:1. O minutu později už však domácí dokázali vyrovnat, když se domácí útočník snadno dostal za naši obranu a pohodlně skóroval – 1:1. Tento stav vydržel až do minuty 20., kdy naši chlapci nepochopitelně vypustili bránění a domácí za 20 sekund vstřelili 2 branky – 3:1.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupil do naší branky Michal Hendrych, který nahradil Matyáše Mračka. Už ve 24. minutě však kapituloval i on a domácí zvyšují – 4:1. O dvě minuty později se prosazuje i náš neúnavný bojovník Tom Stašek po přihrávce Adama Hlůška – 4:2. Ve 27. minutě přidávají domácí další zásah, když potrestají řadu našich chyb při naší přesilové hře – 5:2. A ve 35. minutě už domácí vedou 6:2, když jim opět nabídneme možnost po obrovské hrubce naší obrany! Ve 38. minutě se prosazují při přesilové hře konečně i naši kluci, když střelu Patrika Volase tečuje Jakub Čechmánek – 6:3. V závěrečné minutě druhé třetiny je faulován Tomáš Stašek v jasné šanci a sám postižený proměňuje trestné střílení – 6:4.

Gól do šatny přeci jen trošku nahlodal jistotu domácích a ve 46. minutě dáváme branku naděje – 6:5. Jejím autorem je Patrik Volas. Za další dvě minuty už je srovnáno, když svou třetí brankou v utkání vyrovnává Tom Stašek – 6:6. V poslední minutě mohl úplný obrat utkání dokonat Paťa Volas, ale své sólo neproměnil a tak došlo na samostatné nájezdy.

1. série Tom Stašek trefuje tyč, Michal Hendrych chytá
  2. série Martin Bezděk proměňuje, Náš brankář je opět bezchybný
  3. série Jakub Čechmánek dává do tyče, Henďák opět kryje
  4. série Paťa Volas nedává, soupeř vyrovnává
  5. série Matyáš Horský nedává a domácí proměňují a rozhodují o své výhře!

Sestava UH: Mraček (od 21. Hendrych) – Vaščák, Jelének- Střítežský, Pippal, Valda, Matula – Bezděk, Hlůšek, Macháň- Kaláč, Volas, Stašek – Horský, Čechmánek, Mimochodek( od 8.min. Mišťúrik) – Vogl

Hvězdy utkání: Tomáš Stašek a Michal Hendrych

Ohlas trenéra Mojmíra Nečase: „Dnes jsme v první polovině utkání předvedli více chyb, jak ve všech dosavadních utkáních. Musím ale kluky pochválit, že to ani za stavu 6:2 nezabalili a vyrovnali. Je velká škoda nevyužité šance v poslední minutě, brali bychom body tři. Samostatné nájezdy už jsou vždy loterie.“

Momentky z utkání dorostu v Břeclavi (7:6 sn)
Zdroj: Miroslav Haša

I Vy zde můžete mít svoje sportovní fotky. Stačí je nebo odkaz poslat na hcuh@hcuh.cz s uvedením jejich zdroje