Dorost konečně opět vyhrál

EHC LIONS  —  Dorost HCUH 1:7
(0:2, 0:1, 1:4)

Čechmánek (Jakeš), Volas, Volas, Macháň (Stašek, Volas), Čechmánek (Jakeš), Jakeš (Čechmánek) a Hlůšek (Žák)

K dalšímu utkání nastupovali naši dorostenci na domácím ledě, ale jako hosté, když soupeřem byl celek Lions z Vídně.

Po opatrné první desetiminutovce se stále více osmělovali dle zápisu hosté z Uherského Hradiště. První z mnoha šancí využil Jakub Čechmánek, když elegantně zasunul puk ze zabrankového prostoru za gólmana Vídně. V 19. minutě přišel další gól Uherského Hradiště, když na správném místě stál Patrik Volas, kterého dezorientovaná obrana soupeře nastřelila do brusle. První perioda tak skončila zaslouženou výhrou 2:0 pro hosty.

Jak byl začátek první třetiny opatrný, tak naopak úvod druhé části přinesl přelévanou a jako by hru bez obran. V těchto chvílích se nejvíce zaskvěl brankář Michal Hendrych, který zlikvidoval tři samostatné nájezdy rakouského soupeře. Až ve 29. minutě udal správný ráz utkání Patrik Volas, když krásnou střelou do šibenice upravil na 0:3. Tak také tato část hry i skončila.

V 44. minutě závěrečné třetiny poprvé prostřelili Hendrycha domácí a chvilku se zdálo, že nastane drama, ale již ve 47. minutě této domněnce udělal jasnou přítrž Jan Macháň, který na podruhé důrazně zakončil pěknou akci celého prvního útoku. Od této chvíle již měli jasně navrch Hradišťané, protože v téže minutě zvýšil Čechmánek na 1:5, po krásné přihrávce Viléma Jakeše. V 54. minutě to již bylo 1:6, naopak Jakub Čechmánek našel Viléma Jakeše a ten zakončoval do zcela odkryté branky. Závěrečnou tečku za utkáním udělal Adam Hlůšek v oslabení, kdy zužitkoval doslova tenisový lob Alana Žáka.

Takže výhra a body pro Uherské Hradiště, ale bezstarostnost v obraně by se nemusela chlapcům vyplatit již v zítřejším utkání doma s Kroměříží. Nej hráči utkání: Michal Hendych, Jakub Čechmánek a Karel Man.

Previous articlePozvánka – Seminář pro rodiče a trenéry (Zlín, 06.12.2018)
Next articleDrama až do konce, ale potřebná výhra!