Dorost druhý zápas a druhá výhra

Hokejový klub Opava — Dorost HCUH 0:2 (0:0,0:2,0:0)

Hned v neděli zajížděl náš dorost ke druhému utkání nadstavbové části na led Opavy. Bylo otázkou, jak si obě mužstva poradí s únavou z předešlého dne. Naši chlapci od úvodní minuty bojovali spíše než se soupeřem právě s únavou. První část byla vyrovnaná, ale ani jeden z týmů si nevytvořil velké brankové příležitosti, takže po dvaceti minutách byl stav bezbrankový. Poměr střel po první části byl 14:9 ve prospěch Hradišťanů.

Ve druhé třetině už ale naši hoši začínali čím dál více přehrávat domácí a většina této části se odehrávala ve třetině Opavy. Jenže oba brankáři byli pozorní, takže se stav poprvé měnil až ve 38 minutě, kdy se prosadil Matyáš Horský po skvělé práci Jakuba Čechmánka za soupeřovou brankou – 0:1. Hned vzápětí dostali domácí možnost přesilové hry, ale byli to naši hráči, kteří i v oslabení excelentně sehráli situaci dva na jednoho. Autorem branky byl Patrik Volas po ideální přihrávce Tomáše Staška – 0:2. O průběhu této části hodně napoví i poměr střel, který byl 13 : 2 pro Hradiště!

Třetí část nabídla opět vyrovnanou partii, ale domácím si ani z několika příležitostí neporadili s výtečným Michalem Hendrychem v naší brance, který vychytal první „NULU“ v této sezóně. A když se neprosadili v útoku ani naši hoši, utkání tak dospělo do konečného výsledku 0:2 pro HC Uherské Hradiště. Nadstavbovou část tak kluci začali skvostně, když po dvou zápasech mají plný počet šesti bodů!!!

Sestava UH: Hendrych (Mraček) – Vaščák, Novák – Pippal, Střítežský – Valda, Matula, Jelének – Bezděk, Hlůšek, Macháň – Kaláč, Volas, Stašek – Horský, Čechmánek, Mimochodek, Mišťúrik

Branky UH: Horský (Čechmánek), Volas (Stašek)

Hvězdy utkání: Michal Hendrych, Tomáš Stašek, Patrik Volas

Slovo trenéra Mojmíra Nečase:„Ze začátku na nás byla únava opravdu znát, ale od druhé třetiny už jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme vyhráli. Jsme hlavně spokojeni za výhru s nulou, protože v tak vyrovnané soutěži bude spoustu utkání rozhodovat hra dozadu. Po dvou utkáních máme tři obdržené branky, což je výsledek dobré práce celého týmu.“

Momentky z nedělní výhry dorostu 0:2 v Opavě