Dorost doma nestačil na Kroměříž o prohře rozhodla nedisciplinovanost jednotlivců

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HK KROMĚŘÍŽ    4:5

Sestava: Horák, Havlík, Pírek, Hurdes, Hromada, Zalubil, Frolek, Šabršula, Vyoral, Podešva, Hendrych, Baďura, Zatloukal, Kužílek, Fuga, Dohnal, Bouček, Pospíšil

Góly: Hendrych 2, Pírek, Bouček

Asistence: Zalubil, Havlík, Podešva, Pírek

Mužstvo mladšího dorostu v sobotu hostilo na domácím ledě družstvo z Kroměříže. Od začátku zápasu se se hrálo ve vysokém tempu a hra se přelívala z jedné strany na druhou. Oba týmy se snažili vstřelit úvodní branku. Dvě minuty před koncem první třetiny se podařilo hostům dostat do jednobrankového vedení, ale z naší strany přišla bleskurychlá odpověď  z hokejky Pírka bylo ještě do první sirény srovnáno. V druhé třetině měli více ze hry hosté z Kroměříže a dvěma góly si zajistili vedení 1:3 po dvou třetinách. Ve třetí třetině jsme to byly my co zcela ovládly kluziště a dostali hosty pod velký tlak v jejich obraném pásmu, kde začalo dobývání hostující branky. Netrvalo dlouho a náš důraz na brankovišti nám byl odměnou v podobě snížení na rozdíl jedné branky. Hosté se ještě nestačili z branky otřepat a z hokejky Boučka přišlo srovnání na 3:3. Kluci v tlaku nepolevili a tak po pěkné hokejové akci a tvrdé střele Pírka do které chytře strčil svoji hokejku Hendrych znamenalo otočení vývoje utkání v náš prospěch, stav utkání byl v tu dobu 4:3. „Zdecimovaní“ hosté si vzali oddechový čas aby se mohli srovnat ze ztrátou dvoubrankového vedení. My jsme čas využili k upozornění kluků na to, že je potřeba teď hru zjednodušit a snažit se zápas dohrát v obranném pásmu soupeře. Bohužel opak byl pravdou, hned jsme vytvořili na červené čáře nepochopitelnou hrubou chybu, kdy poslední hráč místo bezpečného nahození puku šel do kličky s protihráčem ten mu puk vypichl a v samostatném nájezdu nedal golmanovi šanci. Srovnáno na 4:4 V zápětí uděláme naprosto zbytečný faul a v oslabení znovu nepochopitelně místo vyhození puku začnem kličkoval což opět znamenalo ztrátu puku a i tentokrát dokázali hosté tuto nepochopitelnou hrubou chybu nemilosrdně potrestat a znovu otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Stav utkání 4:5. Ke srovnání stavu utkání nám nepomohla ani více jak minutová hra bez branaře v 6 proti 5, kde jsme si sice vytvořili dobré gólové příležitosti, ale puk za záda výborně chytajícího golmana hostů jsme dostat nedokázali. Klukům v tomto zápase není co vyčítal bojovali od první minuty až do konce. Hodně nazlobený jsem, ale na nedisciplinovanost a hrubé chyby jednotlivců, které rozhodli o naši prohře a bohužel to není poprvé co jsme takto ztratili vítězný zápas.

Previous articleNeporazitelnost mladších žáků pokračuje tentokrát vysoko porazili Warrior Brno
Next articleDorost prohrou s posledníma Boskovicema si hodně zkomplikoval postupovou cestu