Víkend mladších žáků s jedním bodem

HC Spartak Uh. Brod — Mladší žáci HCUH 2:2

Na mladší žáky čekal tentokrát náročný víkend, kdy se v sobotu střetli v derby s Uherským Brodem a v neděli v derby s Uherským Ostrohem a to v obou případech na ledě soupeře. Sobotní zápas s Uherským Brodem byl hraný hned od prvních minut ve velkém nasazení obou týmů, kde nebylo vidět moc brankových příležitostí, neboť oba týmy dobře bránily. Nám chyběla přímočarost a hlavně střelba, kluci místo zakončení hledali zbytečné na nahrávky na hůře postavené hráče a proto stav utkání po první třetině bylo bezgólové. Ve druhé třetině byl bohužel obraz naší hry naprosto stejný, kde jsme sice domácí hráče dokázali častokrát přehrát, ale místo vytváření si šancí jsme končili s pukem v rohu kluziště, za to co domácí hráči se tlačili více do naší brány a jeden z těchto tlaků dokázali proměnit v branku. Do třetí třetiny jsme nastupovali s jednobrankovou ztrátou a s tím, že s každé střelecké pozice poletí puk na bránu. Kluci opravdu tlak do brány hodně zlepšili a za deset minut dokázali otočit stav utkání na 2:1. V následujících minutách už jsme vytvořené šance nedokázali proměnit v branku. Domácí hráči v závěru utkání potrestali chybnou rozehrávku v našem obranném pásmu vyrovnávací brankou a tak derby skončilo nerozhodně 2:2. Rodiče viděli oboustranně vyrovnané utkaní a myslím, že všichni se shodneme, že remíza v tomto utkání je naprosto spravedlivá.

Branky:   Gábr, Majíček

Asistence: Řimák

HOKEJ Uherský Ostroh — Mladší žáci HCUH 10:4

V neděli kluky čekalo další derby a to na ledě v Uherském Ostrohu. Kluci měli výborný začátek, kdy už v 18 sekundě jsme šli zásluhou Vaška Kaděry do jednobrankového vedení. Kluci domácím nedali vůbec dýchat a hra byla zcela v naši režii. A když v šesté minutě zvyšoval Majíček už na 2:0 vypadalo to, že v tomto zápase budeme na ledě kralovat opak byl však pravdou, domácím hráčům se podařilo v závěru třetiny  třemi rychlými góly se vrátit do zápasu. Začátek druhé třetiny se hra srovnala, ale domácí hráči své brankové příležitosti dokázali využít za to co my jsem domácího golmana trefovali do prsou a tak nám hráči Ostrohu začali gólově i herně odskakovat a rázem byly jednoznačně lepším týmem na ledě. Poslední třetinu už kluci nezvládli vůbec, naše hra byla bez pohybu, souhry a hlavně bez bojovnosti čehož domácí využili a nasázeli nám  pět branek a rozhodli tak o jejich vysoké výhře v poměru 10:4.

Branky: Majíček 2, Kaděra V., Fojtík

Asistence: Šupka 2, Kaděra V., Grebeníček