Mladší žáci v derby s Ostrohem předvedli výborný hokej a zaslouženě vyhráli

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH   4:3

SESTAVA: Mraček, Nowak, Zatloukalová, Obal, Volas, Ančík, Novák, Pippal, Maršálek, Vícha, Kaláč, Valouch, Jánoš, Třetina, Konečný, Jelének, Mišťůrik

GÓLY: Volas 2, Kaláč, Ančík,

NAHRÁVKY: Volas, Ančík, Novák

V sobotu mladší žáci přivítali na domácím ledě v derby sousední Uherský Ostroh. Do zápasu jsme vstoupili dobře, od první minuty jsme soupeřům nedávali dýchat a zavřeli jsme je v jejich obranném pásmu a vytvářeli si jednu gólovou příležitost za druhou. Jenom škoda, že jsme se trefili za záda výborně chytajícího golmana hostů v první třetině jen dvakrát. Hosté se k nám do obraného pásma v podstatě nedostali a tak jsme první třetinu vyhráli 2:0. Do druhé třetiny hosté stáhli hru na dvě pětky a začali předvádět hokej který se hrál v těchto kategoriích naposledy v minulém století. Hru na brejky jak se v hokejové hantýrce tomuto systému říká. Nechávali vždy jednoho hráče za zády našich obránců a všechny puky s vlastního pásma vyhazovali. Na tento atihokej nejsme zvyklí a tak nám celou druhou třetinu dělal problémy a hosté několikrát uháněli sami na naši branku, ale narazili na bezchybně chytajícího domácího golmana Mračka, který z mnoha nájezdů pustil za svá záda jen dva. Hráči Ostrohu se dokonce dostali do jednobrankového vedení, když jsme si třetí soupeřův gól v podstatě nafackovali sami. V přestávce mezi druhou a třetí třetinou jsme měli dost času na to klukům vysvětlit jak jednoduše tento primitivní systém soupeřům znemožnit. Třetí třetina byla v podstatě stejná jak první, soupeře jsme zavřeli v jejich obranném pásmu a neustále dobývali jejich branku. Předváděli jsme krásné hokejové kombinace z kterých se ještě teď hráčům z Ostrohu musí motat hlava. Ale bohužel jen dvakrát jsme dokázali vstřelit gól a otočit tak stav utkaní jen na 4:3. Obrovskou zásluhu na tom má opravdu výborně chytající golman hostů!!! Neboť při tolika šancích co jsme si dokázali vytvořit by se nikdo nedivil kdyby na ukazateli skóre na našem číselníku svítila desítka!!! Klukům patří velká pochvala za bojovnost a předvedenou kombinační hru na kterou byla radost se dívat. Stínem utkání byl fakt, že trenéři hostů po zápase ani ruku nepodali trenérům domácích hráčů.