Skvělé! Další vítězství nad favoritem 3:2

Uherské Hradiště – Kroměříž 3:2 (1:2,1:0,1:0)

4´ Michal Ondra (Petr Karpíšek, Vojtěch Hrabec), 40´ Petr Karpíšek (Dalibor Fridrich, Michal Ondra), 47´ Adam Hruboš (Petr Burša) – 11´ Martin Stejskal (trestné střílení), 12´ Martin Stejskal (Petr Paksi, Jan Strojil)
Do utkání jsme vstoupili šťastně. Hosté nás zatlačili do našeho pásma, ale se štěstím jsme odvrátili katastrofu prvního gólu. Hned nato z první naší šance Michal Ondra využil skuliny v obraně a po přihrávce od Petra Karpíška a Vojtěcha Hrabce skóroval! Soupeř zvýšil svůj tlak, který vyvrcholil v polovině 1. třetiny, kdy nejprve po faulu na Stejskala jmenovaný proměnil nařízené trestné střílení. Neuběhla ani minuta a opět stejný střelec projel obranou jako nůž máslem a Oharkovi zasunul mezi betony na 1:2. Stejný střelec se však ve druhé třetině při dalším trestném střílení neprosadil. Vlasta Oharek mu perfektně přečetl úmysl a započal zvrat v zápase. Od této chvíle naši hráči převzali iniciativu a při přesilové hře trefil Dalibor Fridrich brankovou tyč a pohotový Petr Karpíšek puk dorazil a srovnal stav na důležitých 2:2. V poslední třetině jsme solidní obranou snadno rozehrávali a důrazným napadáním hosty nutili k chybám. Jedné takové hrubky jsme využili již ve 47´, kdy Adam Hruboš tvrdě vystřelil a brankář Kroměříže Vágner uviděl puk až v síti. Další šance nevyužili Petr Burša a Michal Ondra, který nastřelil horní tyč. Bohužel se nám nepodařilo zajistit dvougólové vedení. Zvlášť při přesilové hře se v brankovišti hostů párkrát zablýsklo. Ojedinělé akce hostů pochytal vynikající Vlasta Oharek. V posledním tlaku sáhli bojovní Hanáci ke hře bez brankaře. Naše bojovnost slavila úspěch a hosté se domů vracejí s prohrou.
Získali jsme veledůležité tři body. V sobotu tak můžeme vyzvat v utkání o první místo soupeře z Uherského Brodu. Tímto Vás zveme k poslednímu domácímu utkání v této sezoně (sobota 19:00).