Mužům vyšel vstup do nového roku výborně, na domácím ledě jednoznačně přehráli Uherský Brod

HC Uherské Hradiště – HC Spartak Uherský Brod 6:0 ( 1:0 , 3:0 , 2:0 )

sestava HC UH : Oharek (Jakubčík) – Kojecký,Lažek – Čech,Lišaník – Hrabec – Kotačka,Fridrich D.,Červenka – Nohál,Šrenk,Burša – Kršjak,Lašák,Rauš – Bednařík

góly a asistence: Červenka (Lažek,Fridrich) , Lažek (Fridrich,Červenka) , Nohál (Šrenk,Burša) , Fridrich (Červenka) , Červenka , Lažek (Fridrich,Červenka)

Již čtvrtý vítězný korálek v řadě navlékli naši muži,v dalším kole KLM,a to hned v derby s Uherským Brodem. Domácí kouč Zdeněk Čech poslal do boje to nejlepší co měl k dispozici a kluci mu to vrátili poctivým a obětavým výkonem. Až do desáté minuty se hrál hokej nahoru dolů,plný osobních soubojů a spoustou šancí na obou stranách,s kterými si ale oba gólmani dokázali poradit.V 9.minutě přišlo vyloučení na naší straně a hosté nás zavřeli v našem pásmu se snahou otevřít skóre.Necelých 5 vteřin před koncem trestu se skóre opravdu měnilo a puk skončil v síti,ovšem k údivu Broďanů v té jejich .Hosté nechali otevřená zadní vrátka a do sóla se dostal Červenka,který nekompromisně zavěsil – 1:0. Do konce třetiny hosté několikrát zahrozili,ale pozorný Oharek vše pochytal a do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro naše borce. Druhá třetina nabídla stejný obraz hry jako ta první,tedy se spoustou šancí na obou stranách,kde vynikali především gólmani.Další změna skóre nastala ve 32.minutě,kdy po přihrávkách Červenky a Fridricha,propálil vše od modré Lažek – 2:0. Sporný moment nabídla 35.minuta,kdy hosté po tlaku a tvrdé střele od modré zvedali ruce nad hlavu v domnění,že se puk odrazil od vnitřní tyčky,ale hlavní rozhodčí po konzultaci s čárovými gól neuznal a hosté velmi znervózněli.A měli k tomu i další důvod,protože ve 37.minutě nádherně tečoval střílenou přihrávku Šrenka domácí útočník Nohál a bylo to 3:0. Hosty jsme definitivně zlomili ve 38.minutě,kdy paradoxně,opět v našem oslabení, ujel kapitán Fridrich a znovu rozvlnil síť Brodské brány – 4:0. Třetí třetina začala naším velkým tlakem,ale i vyloučením Kršjaka,jenomže jak se říká,do třetice všeho dobrého,i tentokrát padl gól a opět v našem oslabení se prosadil ve 43.minutě Červenka a hosté byli zralí na ručník – 5:0. Konečnou podobu skóre vylepšil ve 45.minutě Jenda Lažek,který využil přesilovou hru – 6:0. Zbytek utkání se již dohrával z povinnosti a naši kluci vycítili,že musí pomoci jednoznačně hráči utkání,tedy gólmanovi Vlastovi Oharkovi,k udržení čistého konta.I s několika obětavými pády do střel se dílo podařilo a kluci za obrovsky poctivý a obětavý výkon sklidili potlesk na otevřené scéně za vítězství 6:0

I toto vítězství si kluci zasloužili, byli jednoznačně lepším mužstvem na ledě po celou dobu utkání.Tým si sedl,vše funguje tak jak má,kluci jsou na vítězné vlně a rozhodně to nebylo naše poslední slovo..naopak,jedeme dál a chceme víc….Byl to výborný kolektivní výkon,ale pokud bych měl vybrat nejlepšího hráče,jednoznačně Vlasta Oharek…to byl jeho večer a jeho zápas,byl naprosto fantastický“…řekl k utkání vedoucí týmu Michal Kmeť.

Previous articleStarší žáci potvrdili svou formu i v novém roce a dokázali zvítězit po páté v řadě za sebou
Next articleČtvrťáci ve svém prvním zápase na celé hřiště podlehli doma Kroměříži