Muži zvládli víkendové dvojkolo na výbornou porazili jak Blansko tak Vsetín „B“

VHK ROBE Vsetín „B“ – HC Uherské Hradiště   2:5 ( 1:0 , 1:3 , 0:2 )

branky a asistence: Novák(Kotačka),Novák(Fridrich),Fridrich(Novák,Kotačka),Studený(Lažek,Novák),Kotačka(Fridrich,Novák)
sestava HC UH: Oharek(Jakubčík) – Lažek, Studený – Kojecký, Škubal – Foltýn – Kotačka, Novák, Fridrich – Kubal, Šlapák, Zlámal – Bednařík, Kršjak,  Janíček
V neděli 30.10. se naše první mužstvo představilo na ledě VHK ROBE Vsetín „B“.Muži HC UH odjížděli na valašsko s jasným záměrem,tedy zisku 3 bodů.Domácí se zmítají na samém chvostu tabulky a tak výhra měla být pro nás povinnost.Jenže vstup do zápasu nám vůbec nevyšel.I přes upozornění trenéra Pochylého na menší kluziště a rychlejší hru s holí na jeden dotek,si naši hráči vůbec nevěděli rady,lítali jsme od ničeho k ničemu a domácí nám hrozili z rychlých brejků.Jen zásluhou navrátilce do brankoviště,Vlasty Oharka,jsme drželi čistý štít.První změna skóre nastala v 17.minutě,kdy domácí využili vyloučení Kubala.O přestávce bylo v kabině HC UH velmi rušno.Trenér Pochylý neměl absolutní pochopení pro předváděnou hru a hráčům to dal velmi jasně najevo.Jenže nástup do druhé třetiny jsme opět nezachytili a z rychlého protiútoku domácích inkasovali na 2:0.
Ovšem v rozmezí 24. až 28.minuty si vzali slovo nejzkušenější hráči našeho výběru-Kotačka,Novák,Fridrich.Jejich 4 minutové představení znamenalo otočení skóre na 2:3 a utkání dostalo zcela jiný náboj.Najednou jsme byli všude první,hráli obětavě a zodpovědně.
Před třetí třetinou jsme nabádali hráče k maximální soustředěnosti a vyvarování se zbytečných faulů.Byli to naopak domácí,kteří najednou museli dohánět ztrátu a my čekali na vhodnou příležitost udeřit a rozhodnou ve svůj prospěch.To se nám podařilo v 50.minutě,kdy tvrdou střelou od modré,v přesilové hře,vše prostřelil Studený – 2:4
V 56.minutě,opět v přesilovce,domácí obranu totálně rozebrali Novák,Fridrich a Kotačka,kdy posledně jmenovaný střelou do odkryté brány uzavřel stav utkání na 2:5
Zápas ve Vsetíně vyšel více než perfektně Tomáši Novákovi,který ke dvěma brankám přidal i tři asistence a společně s gólmanem Oharkem patřil k nejvýraznějším postavám nedělního večera na vsetínském ledě, říká k utkání vedoucí mužstva Michal Kmeť.

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HK DYMAMITERS BLANSKO  4:3

Sestava: Barvík, Oharek, Studený, Lažek, Novák, Kotačka, Fridrich, Kojecký, Škubal, Nohál, Kubal, Burša, Kršjak, Foltýn, Haničinec, Zlámal, Šlapák, Bednařík, Janíček

Góly: Fridrich, Kubal, Haničinec, Novák

Asistence: Novák, Burša, Zlámal, Fridrich

V pátečním utkání muži přivítali na domácím ledu mužstvo Blanska. Trenér Robert Pochylý měl poprvé v letošní sezoně k dispozici 3 kompletní pětice, do sestavy se vrátil zkušený harcovník Martin Kotačka, kterému bránili v účastech na mistrovských zápasech pracovní povinnosti, po jeho boku se v sestavě objevil i z Brodu příchozí Tomáš Novák, který má taktéž zkušeností na rozdávání. Na lavičce domácích se po roční pauze objevil i Vlastimil Oharek dlouholetá brankářská opora HC Uherské Hradiště zatím ještě v roli druhého golmana. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře hosty jsme zavřeli v jejich obranném pásmu a vytvořili si několik dobrých příležitostí ke skórování, ale golmana hostí jsme nedokázali překonat. Co nám se nepodařilo hostům vyšlo na výbornou hned z prvního protiútoku dobře mířenou ranou otevřeli skóre utkání. Možnost vyrovnání jsme dostali už v 9. minutě kdy jeden z hostí putoval na trestnou lavici. Ovšem místo vyrovnávací branky přišla hrubá chyba na modré útočné čáře po které se soupeř dostal do samostatného nájezdu v kterém rychlým blafákem jinak výborně chytajícímu benjaminkovi Barvíkovi nedal šanci. Ale ani druhý gól v naší síti nám nevzal útočnou chuť, dál jsme byly nastěhovaní v pásmu hostí a zkoušeli překonat dobře chytajícího golmana hostů. To se nám podařilo až v samotném závěru první třetiny , kdy krásným pasem našel Novák Fridricha a ten samostatný nájezd mazácky proměnil. Ve druhé třetině jsme pokračovali ve velmi dobré hře a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat ve 26 minutě našel krásnou nahrávkou od mantinelu Burša úplně volného Kubala a ten bombou z mezikruží srovnal stav utkání na 2:2. Náš dobrý pohyb po ledě působil hráčům Blanska značné problémy takže často chybovali v rozehrávce a jedno z těchto zaváhání využil ve 33. minutě Haničinec, který tak otočil stav utkání na 3:2. Pak si, ale vybrali i naši hráči slabší chvilky a několikrát nabídli soupeřům možnost vyrovnání a jen zásluhou pozorného Barvíka se stav utkání neměnil. Skóre se měnilo o pár minut později kdy Novák vystřeli přes beka kdy golman hostů měl zakrytý výhled a rázem jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Naše radost ovšem netrvala dlouho, špatně pokrytí hráči před naší bránou na dvakrát doráželi přes ležícího Barvíka. Po dvou třetinách tedy jen těsné vedení 4:3. A protože diváci se v poslední třetině branky nedočkali domácí hráči slavili vydřené vítězství.

Previous articleMladší žáci si v domácím zápase s Hodonínem prohrát nezasloužili