HC SPARTAK UHERSKÝ BROD – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ    7:6 po SN

Sestava: Jakubčíik, Hubáček, Lažek, Karpíšek, Burša, Horehleď, Klauda, Hruboš, Kotačka, Foltýn, Kršjak, Rozhon, Bureš, Dobeš, Kubal, Tomešek, Škubal, Fridrich

Góly: Horehleď, Kotačka, Fridrich, Lažek, Hruboš, Foltýn

Asistence: Klauda, Fridrich, Rozhon, Karpíšek, Lažek, Horehleď

Muži v sobotu odcestovali  na led odvěkého rivala z Uherského Brodu. Zápas se hrál od začátku ve vysokém tempu a hra se přelívala z jedné strany na druhou. Oba týmy hru hodně otevřeli a hrál se převážně útočný hokej a tak není divu, že se rozpoutala přestřelka a góly padaly do obou branek. Do kabiny po první třetině jsme odcházeli malinko spokojenější my s jednobrankovým vedením 3:4. Do druhé třetiny jsme nastupovali s tím, že hru uklidníme a budeme hrát zodpovědněji do obrany. Toto se nám podařilo plnil, ale ani domácí hráči nás nepustili do výrazného ohrožení jejich svatyně a tak se stav utkání nezměnil. Poslední třetina se začala hrát v podstatě podle stejného scénáře s tím, že jsme to byly my co měly více ze hry a častěji jsme okupovali branku domácích. V polovině poslední třetiny jsme se zásluhou Hruboše dostali do slibného dvoubrankového vedení no a když v 53 minutě zařídil tříbrankové vedení Foltýn už by si snad na hráče z Brodu nikdo nevsadil. Bohužel , ale ještě v téže minutě domácí snížili na rozdíl dvou branek.Po tomto gólu jsme zbytečně znervózněli, přestali jsme hrát a začali kopit jednu chybu za druhou čehož zkušený Brod využil a dvěma góly v 57 minutě vyrovnal stav utkání na 6:6. Kdo si připíše bod navíc se tedy rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Po našich 3 neúspěšných pokusech se rozjel zkušený harcovník Uherského Brodu Milan Kubiš a střelou do pravé šibenice nedal Jakubčíkovi žádnou šanci.Klukům do 53 minuty zápasu není v podstatě co vytknout zápas příkladně odbojovali, ale pak jsme trestuhodně přestali hrát soupeřům jsme nechali na vše spoustu času a domácím hráčům tak doslova darovali 2 body.