Muži trápili favorita soutěže dvě třetiny body nakonec zůstali ve Velkém Meziříčí

HHK Velké Meziříčí – HC Uherské Hradiště   8:3  ( 2:1 , 3:2 , 3:0 )
sestava HC UH : Jakubčík(od 26.min Hubáček) – Lažek,Studený – Kojecký,Lišaník – Janíček,Škubal – Bednařík,Gergela,Kršjak – Nohál,Šlapák,Kubal – Fridrich,Zlámal,Haničinec

trenéři: Pochylý,Kotačka

branky:Gergela,Kojecký,Zlámal
asistence:Kubal

V sobotu 8.10.2016 naši muži HC UH zajížděli na led druhého celku soutěže,HHK Velké Meziříčí.Ve snaze odčinit ostudnou domácí prohru s Kroměříží (1:13),jsme odjížděli téměř v kompletním složení hráčského kádru,včetně nové posily ze sousedního Uh.Ostrohu,Jiřím Šlapákem.

Utkání začalo ve velmi svižném tempu,gólmani na obou stranách předváděli fantastické zákroky.První změna skóre nastala v 9.min,kdy se prosadili domácí hráči.Ve 13.minutě se stav utkání opět změnil.Ovšem už i za přispění hráčů HC UH.Nejprve se prosadili domácí,ale za pár vteřin snížil Gergela,2:1.
V polovině první třetiny,po zákroku holí domácího hráče,který mimochodem nechal hlavní rozhodčí bez povšimnutí,odjížděl do nemocnice s rozseklým horním rtem na šití,Jirka Šlapák.
Druhá třetina přinesla velmi pěkný a na branky bohatý hokej.Domácí nám sice odskočili až na 4:1,ale zásluhou Kojeckého a Zlámala jsme se dostali zpět do hry.Za pár vteřin opět udeřili domácí,ale stav 5:3 po druhé třetině nám dával naději na možný bodový zisk.
O přestávce mezi druhou a třetí třetinou jsme si v kabině řekli,že budeme hrát ve stejném tempu a trpělivě,že domácí udělají chybu a my ji využijeme.Opak byl ovšem pravdou.Ve 44. a 47.minutě,po našich chybách v rozehrávce jsme inkasovali na 7:3 a naši kluci již nenašli síly na odpověď.Posledních 10 minut utkání bylo ve velmi nervozní atmosféře,plné šarvátek a zbytečných faulů z obou stran.Konečnou podobu stavu utkání udělali domácí 8 sekund před koncem-8:3.
Se závěrečnou sirénou měli diváci na zimním stadionu možnost ještě shlédnout „férovku“ 1 na 1,a to hned 2x.To byla poslední tečka za utkáním,ve kterém jsme se silným domácím týmem dlouho drželi krok.
Říká k zápasu vedoucí mužstva Michal Kmeť.
V dalším utkání se naši kluci představí na domácím ledě,v sobotu 15.10.2016
Od 18.hodin budeme hostit SKMB Boskovice.
Previous articleStarší dorost se radoval z prvního vítězství porazil doma Karvinou na samostatné nájezdy