Muži v sobotu na ledě lídra tabulky Velkého Meziříčí dokázali zvítězit, v neděli pak v dohrávce podlehli Uničovu

HHK Velké Meziříčí – HC Uherské Hradiště 5:6 ( 1:3 , 4:3 , 0:0 )

sestava HC UH : Oharek (Jakubčík) – Fridrich Z.,Lažek – Čech,Lišaník – Hrabec,Kojecký – Škubal – Tomešek,Fridrich D.,Červenka – Burša,Šrenk,Nohál – Kršjak,Lašák,Rauš – Forman

góly a asistence: Šrenk , Forman (Lašák) , Fridrich D. (Lažek,Tomešek) , Čech (Kršjak) , Nohál (Šrenk) , Fridrich D. (Červenka)

————————————————————————————————————————

HC Uničov – HC Uherské Hradiště 6:0 ( 4:0 , 2:0 , 0:0 )

sestava HC UH : Jakubčík (Oharek) – Fridrich Z.,Lažek – Čech,Lišaník – Hrabec,Kojecký – Škubal – Tomešek,Fridrich D.,Červenka – Burša,Šrenk,Nohál – Kršjak,Lašák,Rauš – Forman

Dvě velmi těžká utkání ve dvou dnech absolvovali naši muži,kdy nejprve v sobotu 13.1. v rámci 16.kola KLM zajížděli na led prvního celku soutěže Velkého Meziříčí a o den později,tedy v neděli 14.1,k dohrávce 13.kola na led Uničova. Povzbuzeni sérií výher jsme chtěli bodovat i na Vysočině,ale domácí tým,který letos ještě neprohrál,nic nepodcenil a důkladně se na nás připravil.Již od začátku se hrál velmi svižný a bojovný hokej,poprvé se skóre měnilo ve 4.minutě,kdy domácí nedali Oharkovi šanci a vedli 1:0. Brzký gól nás nepoložil,naopak jsme postupně začali přebírat otěže zápasu a odměnou nám byly do konce první třetiny 3 góly,o které se postarali Šrenk,Forman a kapitán Fridrich. Obrovský brankostroj ovšem začal ve druhé části hry,kdy nejprve ve 28.minutě střílel F.Čech – 1:4,ve 29.minutě domácí snížili na 2:4 a v téže minutě se prosadil i Nohál 2:5.Kritickou se pro nás stala 33.,36. a 37.minuta,kdy po sérii vyloučení,domácí srovnali na 5:5.Když už se zdálo,že se třetina dohraje a do kabin se půjde za nerozhodného stavu,ve 38.minutě se vřítili do útočného pásma Červenka s D.Fridrichem a po nádherné přihrávce na vrchol kruhu a následné střele z první rozvlnil hradišťský kapitán síť domácí brány znovu – 5:6.Třetí třetina byla více boj než hokej a pořádně se jiskřilo na obou stranách,rozhodčí nás dokonce 3x poslal do tří hráčů v poli,ale kluci i s vypětím všech sil odolávali a na konci 60.minuty se mohli radovat z další výhry.

O den později jsme zavítali do Uničova,kde na nás čekal velmi nepříjemný,ale také velmi kvalitní soupeř.Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře,první dvě minuty jsme se prakticky nedostali z vlastní třetiny a bohužel,po zásluze,také jako první inkasovali.Domácím hráčům jsme vůbec nestíhali,nedokázali si pokrýt střední pásmo a domácí si s námi hráli jako kočka s myší.Když ve 12.,15.a 19.minutě vstřelil Uničov další 3 branky,bylo jasné,kdo ovládne tohle utkání.Naše hra se pomaličku začala lepšit nástupem do druhé třetiny,kdy jsme zlepšili pohyb,bohužel,chyběla tomu finální přihrávka a když už přišla,nedokázali jsme i z vyložených šancí dostat puk za záda domácího gólmana.Ve 26. a 39.minutě vstřelili domácí další 2 branky a bylo rozhodnuto.Třetí část hry nenabídla,až na pár našich spálených tutovek,nic vyjimečného a domácí naprosto zaslouženě vyhráli v poměru 6:0

„Byl to velmi náročný víkend,dva těžcí soupeři během 24 hodin,a dvě rozdílná utkání….zatímco ve Vel.Meziříčí jsme byli lepší než domácí,s lepším pohybem i efektivnější koncovkou,v Uničově nám nejezdily nohy,bylo tam hodně nepřesností v rozehrávce a nespadly nám tam ani jasné tutovky…Ale kluci zaslouží obrovskou pochvalu,postavili se k této výzvě čelem,pracovali na 100 % a odevzdali své maximum.Teď je potřeba hlavně pořádně zregenerovat a příští týden,aspoň tomu věřím,navážeme na předchozí úspěchy a v domácím prostředí porazíme Blansko“….řekl k dvojutkání ved. týmu Michal Kmeť

Previous articleStarší žáky ve vítězném tažení nezastavil ani vedoucí tým soutěže Warrior Brno