Muži z Břeclavi body nedovezli

HC Lvi Břeclav – HC Uherské Hradiště 4:2 ( 2:0 , 0:1 , 2:1 )

sestava HC UH : Oharek(Jakubčík) – Studený,Lažek – Kojecký,Škubal – Janíček,Bednařík – Kotačka,Fridrich,Novák – Nohál,Burša,Kubal – Kršjak,Haničinec, Šlapák

góly a asistence: Oharek(vlastní Břeclav),Fridrich(Kotačka)

Druhou listopadovou sobotu zajížděli muži HC UH na led Břeclavi,kde jsme chtěli navázat na předchozí výhry s Blanskem a Vsetínem a i když jsme věděli,že nás nečeká lehký soupeř,plnným bodovým ziskem jsme si chtěli upevnit střed tabulky krajské ligy.Trenér Pochylý proto hráčům zdůraznil rychlý přechod středního pásma,častou střelbu a tlak do brány,u nás v obranném pásmu nic nevýmýšlet a rychlou rozehrávkou zaskočit soupeře.Bohužel,nic z těchto taktických pokynů jsme neplnili a domácí hráči nás až neuvěřitelně jednoduše a rychle přehrávali a jen díky brankaři Oharkovi jsme drželi čistý štít.První trest přišel v 10.minutě,kdy domácí hráči hráli přesilovku 5 na 3 ,rozebrali naši obranu a dostali se dovedení – 1:0V 19.minutě bylo ještě hůř.Po další přesilové hře domácích jsme inkasovali gól do šatny na 2:0 a brankař Oharek svým spoluhráčům musel v kabině řádně vyčinit.Druhá třetina byla v podání našich hráčů pravým opakem té první.Začali jsme dostupovat hráče domácích,zavřeli střední pásmo a nedovolili dlouhé přihrávky domácích na útočnou modrou čáru.V čase 22.38 se stala věc velmi nevídaná.Při signalizovaném trestu pro našeho hráče využili domácí možnost výhody hry bez brankaře,ovšem výborně napadající Bednařík dostal domácího hráče pod tlak a ten si neuvěřitelným způsobem vstřelil vlastní branku.A když jako poslední hráč před signalizací trestu HC UH se puku dotkl golman Oharek,byla branka připsána právě jemu.Tento gól nás dostal do hry,ovšem nevyužité gólovky v podání Kotačky,Nohála,Nováka či Kršjaka změnu nepřinesly.Nástup do třetí třetiny byl v našem podání však velmi špatný.Dovolili jsme domácím opět začít hrát jejich hru na dlouhou přihrávku a sami se dostávali do útočné třetiny jen velmi zporadicky.Další trest přišel v 51. a 55.minutě,kdy domácí prostřelili tvrdou střelou golmana Oharka a bylo prakticky rozhodnuto.O minutu později ještě zkorigoval stav utkání Fridrich,ale následná power play už změnu nepřinesla a tak z Břeclavi odjíždíme s prázdnou,řekl k utkání vedoucí týmu Michal Kmeť.