Svatomartinský víkend

Důležité zápasy čekají náš A-tým, který se v sobotu od 17:00 střetne s HC Štika Rosice a hned v neděli od 15:00 s TJ Sokol Březina. Všem zúčastněným je jasné, že tento svatomartinský víkend může znamenat dlouho očekávaný odpich ze spodních příček tabulky. Přijďte se podívat a podpořit naše hochy!

A nemůžeme ani zapomenout na přímý souboj o první příčku v nadstavbové části Ligy dorostu, kdy přivítáme v neděli jako předzápas mužů dosud neporažené HC Vítkovice Ridera. Hraje se již od 11:45.

V sobotu před důležitým utkáním mužů hraji turnaj v minihokeji druháci. Jako soupeři přijedou kluci z HC Bobři Valašské Meziříčí a z Uherského Ostrohu.

V sobotu ještě hrají v Uherském Ostrohu svůj turnaj v minihokeji naši čtvrťáci a do Kroměříže zajíždí k mistrovskému dvojzápasu Mladší a Starší žáci.

HC Uherské Hradiště — HC Štika Rosice   3:2  (1:0,0:1,2:1)

Góly a asistence: 9. Kotačka (Studený, Šrenk), 49. Burša, 54. Klauda (Nohál)

HC Uherské Hradiště — TJ Sokol Březina   7:3  (0:1,3:1,4:1)

Góly a asistence: Tomešek (Nohál, Burša), Tomešek (Nohál), Burša (Tomešek), Šrenk (Kotačka, Červenka), Burša (Nohál, Tomešek), Fridrich Z. (Nohál, Větříšek), Kotačka (Červenka, Šrenk)

Turnaj druháků

Dorost HCUH — HC Vítkovice Ridera B   2:6
(0:0,0:2,2:4)

Góly a asistence: Vaščák (Hlůšek), Hlůšek (Čechmánek)

Hradišťská tvrz padla podruhé!

Ke druhému utkání nadstavbové části na domácím ledě nastoupili naši dorostenci proti zatím neporaženým Vítkovicím. O kvalitě soupeře se naši chlapci přesvědčili hned od úvodu utkání, protože hosté začali velmi zostra. V úvodních šesti minutách vítkovičtí jasně na hrací ploše dominovali a jen díky skvělým zákrokům Michala Hendrycha v brance, zůstal stav i po tomto tlaku hostů 0:0. Po tomto hrozivém začátku se už hra začala vyrovnávat a šance se rodily na obou stranách, ale brankáři byli skvělí, takže po první třetině byl stav 0:0.

Od druhé třetiny se hrál pohledný a rychlý hokej z obou stran. Šance měli hosté, ale také domácí několikrát obraně hostů řádně zatopili. Třeba  sólové nájezdy Martina Bezděka a Štěpána Mimochodka ze strany domácích zůstaly bohužel bez gólového efektu a hosté nemilosrdně trestali. Po druhé části tak vítkovičtí asi po zásluze vedli 2:0.

Do poslední části vkročili  hosté vědomi si dvougólového náskoku sebevědomě a ve 46. minutě dokonce vedli už 0:4, ale chvíle domácích měly teprve přijít. Ve 48. minutě využil přesilovou hru domácích umístěnou ranou od modré čáry Vaščák a za minutu a půl už to bylo 2:4, když Hlůšek dotlačil střelu Čechmánka za záda vítkovického gólmana. V těchto pasážích zápasu byli naši chlapci pány na ledě a kdyby Vilém Jakeš dokázal z brankoviště přehodit ležícího brankáře bylo ještě veseleji, ale naopak soupeř ihned po této šanci z brejku zvýšil na 2:5. Ke konci ještě hosté jednu branku přidali a odvezli si tak všechny body domů, po výhře 2:6 v Uherském Hradišti. Naši chlapci se za předvedený výkon určitě stydět nemusí, ale je potřeba se zamyslet nad proměňováním šancí, protože tento neduh je stál mistrovské body na domácím ledě už podruhé za sebou!

Previous articleVe Frýdku zněla hradišťská haka (aktualizace)