Jakub Kubík v Eastern Hockey League uspěl!

Náš odchovanec, brankář Jakub Kubík, brankář týmu Philadelphia Little Flyers, byl na podzim 2021 přijat ke studiu na Worcester State University.

Jakub si pro svou první a jedinou sezónu v juniorském hokeji vybral právě tým Little Flyers, kam přišel v uplynulém roce z rodné České republiky. V celkem 25 startech v Eastern Hockey League (EHL) měl Kubík bilanci 15-9-1, k tomu průměr na zápas 2,78, úspěšnost zákroků 0,913 procenta a dva shutouty.

„Všichni jsme na Jakuba a na to, co dokázal v této sezóně, velmi hrdí,“ řekl hlavní trenér a generální manažer Little Flyers Mark Catron. „Není snadné přijít do Spojených států a rychle se adaptovat na hru spolu s tím, že se pro nás stal pracovním koněm, jakým byl po celou dobu. Jakub k nám přišel loni v létě s tím, že si chce splnit svůj sen hrát hokej a studovat zde v USA vysokou školu; věnoval se práci na ledě i mimo něj a po celý rok se zapisoval do online kurzů na vysoké škole. Jsem rád, že dostane skvělou příležitost na Worcester State u trenéra Deraneyho.“

Jakub je jedním ze dvou hráčů EHL, kteří se po skončení sezony 2020-21 zavázali Worcester State, protože se k němu připojí Maxwell Tucker z Valley Jr Warriors, když na podzim dorazí do kampusu. Celkově je Kubik 37. hráčem v historii ligy, který se rozhodl pro program Lancers.

„V první řadě chci poděkovat své rodině, která mě vždy podporovala po celou dobu mé hokejové kariéry,“ řekl Jakub. „Chtěl bych poděkovat organizaci Philadelphia Little Flyers, trenéru Catronovi, Anthonymu Lorussovi a svým spoluhráčům za vše, co pro mě udělali. Jsem také neuvěřitelně vděčný za svou polní rodinu, Mikea a Vicky a celou rodinu Hargesheimerových. V neposlední řadě patří obrovský dík mým poradcům ze Sport & Study, Robertu Sovíkovi, Nicku DiLisimu a mému rodinnému poradci Jaroslavu Balaštíkovi. Jsem nesmírně vděčný a nadšený za příležitost, kterou mi trenér Deraney a jeho zaměstnanci na Worcester State University dávají; těším se na pokračování své hokejové kariéry za Lancers a na možnost získat titul na Worcester State.“

Více informací o Little Flyers se dozvíte na oficiálních stránkách týmu a podívejte se na kompletní seznam závazků v NCAA pro sezónu 2020-21.

Kubovi gratulujeme a přejeme ještě hodně vydařených sezón a splněných cílů!

Previous articleUpozornění k placení členských příspěvků za loňskou sezonu
Next articleDorost je v ostré přípravě a tentokrát vyhrál v Hodoníně