Hokejisté Uherské Hradiště hodnotili sezónu

Na své každoroční valné hromadě hokejisté HC Uherské Hradiště hodnotili sezónu 2018/2019.
Mužstvu mužů, hrajících Krajskou ligu Zlínského a Jihomoravského kraje, sezona nevyšla podle představ. Díky výsledkům jako na houpačce se opět neprobili do play off, což bylo jejich cílem. Pod taktovkou trenéra Ing. Zdeňka Čecha odehráli v základní části 26 utkání s bilancí 7 výher, 1 výhra po prodl., 4 prohry po prodl. a 14 porážek. Uhráli tak 27 bodů při skóre 88:131. „Největšími tahouny v mužstvu byli kapitán týmu Martin Červenka, brankář Vlastimil Oharek a nejproduktivnější hráč Filip Nohal, který odehrál všech 26 utkání, v nichž vstřelil 13 branek a měl 23 asistencí, celkem 36 kanadských bodů. Do utkání se taktéž zapojilo několik hráčů juniorského věku, kteří jsou příslibem do budoucnosti“, zhodnotil sezónu vedoucí mužstva Michal Kmeť.
Dorost (roč. 2004,2005), složený z hráčů Uherského Hradiště, Uherského Ostrohu a Uherského Brodu, pod taktovkou trenérů Mojmíra Nečase a Miroslava Maluška odehráli velmi dobrou sezónu. V základní části sehráli 10 utkání (7 výher, 3 prohry, skóre 48:34 a získali 18 bodů). V nadstavbě odehráli 28 utkání (16 výher, 1 prohra po prodl., 11 proher, skóre 138:123 a získali 49 bodů) a umístili se na krásném 3. místě. Nejlepším hráčem kanadského bodování byl Patrik Volas (roč. 2005, věkem patří stále do starších žáků), který odehrál 33 utkání, v nichž vstřelil 33 branek a na 37 nahrál. Celkem tak měl úctyhodných 67 !! kanadských bodů.
Starší žáci (roč. 2005, 2006), pod vedením Bohuslava Weintritta a Ing. Richarda Šebestů, odehráli vynikající sezónu. Přesto, že se potýkali s nedostatkem hráčů a velmi často je museli doplňovat mladší žáci, dokázali v soutěži uhrát pěkné 3. místo (2. místo jim uniklo jenom díky horším vzájemným utkáním s Brumovem). Celkem sehráli 28 utkání, z toho 18 vyhráli, 2 remizovali a 8 prohráli při skóre 267:168 a získali 38 bodů. Nejlepším hráčem kanadského bodování byl Filip Kaláč, který odehrál 21 utkání, v nichž vstřelil 54 gólů a měl 47 asistencí.
Celkem tedy ohromujících 101 !! kanadských bodů. Za zmínku stojí, že za starší žáky nastoupil k 8 utkání i Patrik Volas, který dokázal v těchto osmi zápasech vstřelit 41 branek a na 15 přihrál. Osm utkání – 56 bodů!!! Co k tomu dodat?? Snad jen to, že Patrik začátkem roku přestoupil do extraligového HC Oceláři Třinec! HC Uherské Hradiště mu gratuluje a přeje do budoucna mnoho hokejových úspěchů!
Mladší žáci (roč. 2007,2008), pod stejnou trenérskou dvojicí, by asi raději na sezónu zapomněli. Herně se jim příliš nedařilo. Určitou vinu v tom sehrálo i to, že neodehráli mnoho utkání v plné sestavě (naskakovali za starší žáky). V sezóně odehráli 28 utkání, 3 vyhráli, 2 remizovali a 23 prohráli, získali 8 bodů při skóre 74:267. Nejlepším hráčem kanadského bodování byl Martin Řimák, který sehrál 23 utkání, vstřelil 9 branek a měl 8 asistencí.
Mladší kategorie – 4. třída. (trenéři Jiří Číhal, Michal Malaska), 3. třída (trenéři Lukáš Kašný, Michal Sladký), 2. třída (tř. Lukáš Kašný, Jaroslav Kaláč, Petr Štefka) měli vynikající sezónu. Čtvrťáci hráli půl sezóny turnajovým způsobem minihokej a půl sezóny „na cele´“. Třeťáci i druháci pouze turnajovým způsobem minihokej. Ve všech kategoriích dokázali soupeře přehrávat a vozili si cenné trofeje. Pokud na sobě kluci budou poctivě pracovat, určitě se v budoucnu mezi nimi objeví další hráči, po kterých sáhnou špičkové extraligové kluby!
Ing. Richard Šebestů, sekretář klubu

Previous articleFilip Čech už pískal zápas otce. Pivo mu přistálo za krkem
Next articleStravování mladých sportovců