Český hokej začal pořádat semináře pro rodiče a trenéry nejmenších hokejistů

Seminář se koná ve Zlíně 6.12.2018

Sportovní oddělení Českého hokeje začalo pořádat pro rodiče a trenéry hokejistů v nejmenších věkových kategoriích přípravek a mladších žáků semináře „Role rodičů ve výchově sportovce“.

Lektory seminářů, pořádaných v různých regionech České republiky, jsou sportovní psycholog Mgr. Václav Petráš, spolupracovník řady vrcholových domácích a zahraničních sportovců a MUDr. Marie Skalská, lékařka z Institutu sportovní medicíny, autorka mnoha statí a přednášek, věnovaných pohybové aktivitě a zásadám správné výživy.

Tématem seminářů jsou zdravá výživa a psychologie malého hokejisty v trojúhelníku hráč – trenér – rodič. Účastníci seminářů se mimo jiné dozví, jak mohou rodiče rozvíjet sebevědomí malých hokejistů, jak jim mohou pomáhat překonávat překážky a neúspěchy nebo jak má vypadat správný jídelníček, stravovací a pitný režim malého hokejisty.

Prvních seminářů „Role rodičů ve výchově sportovců“ se v Třinci a Brně zúčastnilo 80 resp. 150 zájemců, další proběhne 25. října v Praze. Vzhledem k zájmu rodičů i trenérů bude sportovní oddělení Českého hokeje v organizaci seminářů pokračovat, nejbližší se uskuteční 15. listopadu v Litoměřicích, 29. listopadu v Karlových Varech, 6. prosince ve Zlíně a 11. prosince na Kladně.

„Reagujeme tak na vzrůstající potřebu osvěty rodičů a trenérů nejmenších hokejistů,“ uvedl v této souvislosti manažer rozvoje ledního hokeje Slavomír Lener. „Na seminářích jim vysvětlujeme problematiku rané specializace a akcelerace dětí. Současně upozorňujeme na negativní důsledky strukturovaného tréninku a návodného koučinku, a naopak, na nutnost zařazování většího počtu spontánních her a aktivit. O semináře je mezi rodiči a trenéry velký zájem, těší nás, kolik rodičů se o psychologii a výživu dítěte zajímá.“

Previous articleHradišťané přetrhli šňůru porážek kanonádou do sítě Brumova
Next articleZe Znojma a s trikolorou na přilbách přivezl dorost všechny body