SK Prostějov 1930 — HC Uherské Hradiště 4:11 (3:2,1:6,0:3)

Kaláč (Stiksa), Kaláč (Jelének), Witoš (Kaláč), Janík bez asist., Bezděk (Witoš, Kaláč), Bezděk bez asist., Bezděk bez asist., Bezděk (Kaláč), Janík (Kaláč), Witoš bez asist. a Janík bez asist.

Popelka (Mraček) – Jelének, Stiksa, Kukuliš, Mišturik, Pippal, Martinec – Bezděk, Witoš, Kaláč – Smetana, Janík, Mrázek – Dlabaja, Marton, Vogl, Gonzalez

Hvězdy utkání

Filip Kaláč (2 plus 4), Martin Bezděk (4 plus 0), Adam Witoš (2 plus 1) a Ondra Janík (3 plus 0)

Dorostenci si otevřeli v Prostějově střelnici

V prvním vzájemném utkání na domácím ledě naši dorostenci zvítězili s Prostějovem 3:1, když pojistku dali až v poslední minutě do prázdné branky. Proto se čekalo velmi těžké utkání.

Od první minuty zápasu, bylo znát , že domácí na tuto porážku nezapomněli a ihned začali diktovat tempo zápasu. Už ve třetí minutě dávají domácí první branku, když střelu od modré čáry, ještě těsně před bezmocným Jirkou Popelkou, tečoval útočník Prostějova – 1:0. V 5. minutě se prosazuje snad z naší první vážnější situace v útočném pásmu Filip Kaláč – 1:1. Asistenci si připsal Samuel Stiksa. Za další minutu si však prostějovští vzali své vedení zpět – 2:1. A protože byli domácí daleko víc na zápas nažhaveni, tak v 18. minutě proměňují svoji další příležitost a upravují na 3:1 ve svůj prospěch. V minutě dvacáté však ještě stačí snížit na rozdíl jedné branky opět Filip Kaláč, po asistenci Viktora Jelénka – 3:2.

Pokud chtěli naši kluci v tomto utkání uspět, museli začít přistupovat k hráčům soupeře daleko těsněji a hlavně přidat v nasazení a bruslení. O tom, že si slova trenérů vzali k srdci, svědčí to, že výsledek po šesti minutách druhé části už byl 3:5 ve prospěch hostů. Postupně se prosadili Adam Witoš (asistence Filip Kaláč), Ondra Janík bez asistence a Martin Bezděk (asistovali Filda Kaláč a Adam Witoš). Do konce druhé části se ještě prosadil Martin Bezděk dvakrát ve vlastní oslabení, na první branku přihrávali Adam Witoš a Filda Kaláč a druhou dal náš kapitán bez asistence a další Hattrick byl na světě – 3: 7!. Domácí jednou překonali Jirku Popelku a tak snížili na 4:7 pro Hradišťany. Závěrečné slovo však měl náš kapitá, který ve 40. minutě upravuje na 4:8, asistence byla připsána Filipu Kaláčovi – 4:8.

Poslední třetina byla v režii hostů a když se domácí přeci jen dostali do zakončení, tak vše vyřešil náš brankář Jirka Popelka. Naopak naši střelci se opět prosadili a postupně to byli: Ondra Janík (asistoval Filip Kaláč), Adam Witoš bez asistence a Ondra Janík bez asistence. Konečný stav utkání 4: 11, musí nahánět našim soupeřům ve finálové skupině asi hrůzu!

Slovo trenéra Mojmíra Nečase

„Je velká škoda, že další vládní restrikce nám nedovolí hrát další utkání, ba co víc, ani trénovat. Momentálně máme slušnou formu a chuť do zápasů, absolutně netuším, co s námi udělá několikatýdenní (nebo několikaměsíční?) pauza… Vždy jsem si myslel, že kdo sportuje posiluje svou kondici a také zdraví a imunitu člověka. To už asi neplatí!“