HK Nový Jičín — Dorost HCUH

Hlůšek (Stašek), Volas (Vícha, Novák), Volas (Stašek), Žák (Volas)

V Novém Jičíně to byla dřina!!!

K dalšímu utkání zajížděl dorost na led posledního Nového Jičína. Už před utkáním bylo jasné, že zápas bude úplně jiný než klání na domácím ledě se stejným soupeřem (17:1), protože novojičínští zajíždějí na venkovní utkání v ne kompletní sestavě. To se ostatně potvrdilo od úvodního buly, jelikož domácí byli velmi nebezpeční. Přesto první třetinu náš dorost zvládl 2:0.

Na začátku druhého dějství se Hradišťanům podařilo odskočit do vedení 3:0, ale domácí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a ve 34. minutě snížili na 1:3. Ve 38. minutě ale Alan Žák zvýšil vedení na 1:4 a dodal na hostující hokejky potřebný klid.

Ve třetí části si náš dorost zkušeně hlídal tříbrankový náskok, domácím se totiž podařilo snížit na 2:4 až sedm sekund před koncem utkání. Velkou zásluhu na vítězství měl Patrik Volas (2 branky a 1 asistence) a tým skvělými zákroky držel brankář Matyáš Mraček.