Souboj dvou vedoucích týmů, který pravděpodobně rozhodne o jistotě postupu do nadstavbové části bojů o postup…

HK Kroměříž — Dorost HCUH  1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Smetana (Jelének), Mišturik bez asist., Bezděk z trestného střílení a Pippal (Jelének)

Hvězda utkání dnes jen jedna

Maty Mraček

Fantastický Mraček zničil Kroměříž!

Další kolo Ligy dorostu svedlo k souboji zatím dva neporažené týmy, domácí HK Kroměříž a hostující HC Uherské Hradiště.

Od první minuty to na ledě doslova jiskřilo a již po 40 vteřinách dávají první branku naši chlapci, jejím autorem je Vašek Smetana a přihrávajícím je Viktor Jelének – 0:1. Od této chvíle zatlačili Hanáci naše chlapce do obranného pásma, odkud se jen velmi obtížně dostávali. Jenže v naší brance kraloval Matyáš Mraček, který z 19 pokusů domácích propustil jen jeden kotouč za svá záda. Po první části, tak byl stav nerozhodný 1:1. Poměr střel za 20 minut  19:7!!!

Od druhé části se hra už vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách. Až ve 37 minutě vystihl Ondra Mišturik špatnou rozehrávku domácích a bombou z levého kruhu nedal domácímu brankáři šanci – 1:2. Tímto poměrem tato třetina také skončila. Poměr střel  ve 2 třetině 7:7, to už bylo lepší než v první části hry.

Takže třetí třetina musela tento vyrovnaný a urputný souboj rozhodnout. Ve 45. minutě se domácím naskytla možnost dvojnásobné přesilové hry a to více než minutu a půl. Maty Mraček však domácí střelce za pomoci poctivě bránících spoluhráčů doslova přiváděl k šílenství. A když nedáš, většinou dostaneš. V 50: minutě totiž hlavní rozhodčí nařizuje trestné střílení pro Hradišťany a exekutor penalty, Martin Bezděk, si s ní poradil náramně. Domácí brankář na jeho prudkou střelu  ani nezareagoval – 1:3. A s domácími bylo ještě hůř, to když Vojta Pippal v přesilovce vymetl šibenici domácí branky v 56. minutě – 1:4. Na tuto trefu přihrával Viktor Jelének. Střely v této části  12:10.

Slovo trenéra Mojmíra Nečase

„Dnes jsme vyhráli, přestože minimálně půl zápasu jsme nebyli lepším týmem. Hlavně v první části nás skvěle podržel Maty Mraček. Kluky jsme ale pochválili za obrovskou bojovnost a vůli vyhrát, i když se nám úplně nedařilo. O to důležitější tato výhra je. Snad nám zůstaly síly na zítřejší duel s Prostějovem… a my víme že určitěééé.