HK Kroměříž — Dorost HCUH 5: 2 (1:1,1:0,3:1)

Uherek (Mraček) – Matula, Vaščák – Pippal, Střítežský – Jelének, Valda – Stašek, Hlůšek, Horský – Witoš, Macháň – Mimochodek, Volas, Bezděk

Hvězda utkání

Marek Uherek

Poměr střel na branku

KM 46 – UH 21

V neděli zajížděli naši dorostenci k dalšímu mistrovskému zápasu na led předposlední Kroměříže, s přáním po dvou porážkách v řadě konečně zase zvítězit. Již od úvodních minut však bylo zřejmé, v jaké nepohodě se naši mladíci v poslední době nacházejí. Domácím nabídli hned v úvodní části 4×  možnost  hrát v početní výhodě. S vypětím všech sil a skvělého Marka Uherka v brance však domácí žádnou přesilovku nevyužili. V 16. minutě se dokonce z ojedinělé příležitosti ujímáme vedení. Když pěknou střelou z mezikruží otevřel skóre Jakub Valda po asistenci Honzy Macháně – 0:1. Minutu před koncem první periody však domácí už překonávají i Marka Uherka – 1:1.

Ve druhé části Hradišťané přeci jen přidávají, ale je to hokej upracovaný bez tvrdého zakončení a většinou stejně s kotoučem končíme v rozích a za brankou. To domácí jdou při každé možnosti s kotoučem do předbrankového prostoru  a jsou tudíž daleko nebezpečnější. Ve 25. minutě už se domácí po zásluze dostávají do vedení – 2:1. Mnoho jejich dalších příležitostí zneškodnil Marek Uherek, který si ve 13 letech odbyl svou premiéru v lize dorostu!

Ve třetí třetině se našim klukům podařilo vyrovnat, když přihrávku od zadního mantinelu dotlačil za záda domácího brankáře Tomáš Stašek – 2:2. Asistence si připsali Patrik Volas a Matyáš Horský. To ale bylo z naší strany vše, naopak domácí přidali a v 51. minutě využívají fatální hrubku v našem pásmu – 3:2. Za další 4 minuty už bylo v podstatě rozhodnuto, protože Kroměříž přidává další dvě trefy a naši odevzdaní mladíci již nemají na nějaký zvrat sílu a při pohledu na ledovou plochu, nezbývá konstatovat, že asi ani chuť…

Slovo trenéra Mojmíra Nečase

„Takhle hrát naše kluky jsem za rok a půl, co sem u týmu, ještě neviděl. Dnes nás neporazila Kroměříž, dnes jsme se porazili sami. Snad za celý zápas jsme si nedali dvě přihrávky za sebou a o nějaké bojovnosti nemůže být ani řeč. S takovou snahou se prostě nedá vyhrát ani s týmem ze dna tabulky. Velká pochvala náleží mladému brankáři, který jako jediný z celého týmu podal vynikající výkon.“