HK Kroměříž — Dorost HCUH 2:3 po SN (1:0, 0:2, 1:0)

Branky HCUH

Smetana, Fajkus (Smetana, Dobřecký), rozhodující nájezd Zalubil

Sestava HCUH

Uherek – Kukuliš, Wasserbauer – Valouch, Řimák – Fajkus, Smetana, Dobřecký – Zalubil, Peterka, Mach – Kos, Grebeníček, Korbel
V neděli nastoupili naši dorostenci k závěrečnému utkání základní části na ledě HK Kroměříž, již před utkáním bylo jasné, že v případě zisku tří bodů, postupujeme do finálové části bez ohledu na zbylé výsledky…
V první třetině naši chlapci do utkání vlétli a snažili se hned od úvodu strhnout vedení na svoji stranu. Střel jsme měli požehnaně, ale žádná si cestu do branky domácích nenašla. Ba co víc, v 15. minutě se ujímají domácí vedení, když po nepovedené střele překonávají Hanáci Marka Uherka – 1:0. Tak skončila první část. Poměr střel v první dvacetiminutovce 5:18!
Ve druhé třetině se naši dorostenci začali daleko víc tlačit do předbrankového prostoru a odměna se dostavila. Ve 32. minutě využíváme přesilovou hru, prosazuje se Vašek Smetana po vyjetí z rohu kluziště a tvrdou střelou pod břevno vyrovnává na 1:1.
O tři minuty později strhává vedení na naši stranu Jirka Fajkus, který dotlačil kotouč do branky po velkém závaru prvního útoku před brankou Hanáků – 2:1. Asistence si připsali Vašek Smetana a Adam Dobřecký.
Třetí část přinesla vyrovnaný boj se šancemi na obou stranách. Čím více se však blížil konec utkání, tím více se na hole Hradišťanů vkrádala nejistota a strach o výsledek. Po jedné takové situaci domácí v 50. minutě vyrovnávají na 2:2. Do konce šedesáté minuty už se stav nezměnil, přestože tři minuty před sirénou trefil Adam Dobřecký tyčku.
A tak došlo na nájezdy. Hrdinou se stal Marek Uherek, který zlikvidoval všech pět nájezdů Hanáků a naší straně rozhodl v poslední sérii Honza Zalubil a poslal naše dorostence do finálové části!

Hodnocení trenéra Mojmíra Nečase

Jsme velmi rádi za postup, ačkoliv jsme si to neuhráli sami, ale potřebovali jsme i souhru jiných výsledků. Kluky musíme pochválit, za bojovnost, ačkoliv ke konci utkání na nás dolehla tíha okamžiku. Nájezdy rozhodl senzační Marek Uherek a jediný náš úspěšný exekutor nájezdů Honza Zalubil. Kluci už se můžou těšit na řízečky za odměnu.