3. 2. 2024 17:00 Krajská Liga mužů JM a ZLK 2023/2024

Tým1st2nd3rdTotal
HC Uherské Hradiště2136
HC Boskovice1203

Komentář trenéra Radka Uherka k vítěznému utkání s Boskovicemi

První třetinu jsme zahájili v rychlém tempu a bylo vidět, že jsou kluci odhodlaní pevně držet otěže zápasu. Hráli s chutí a úspěšně se tlačili do soupeřovy branky. Druhá třetina už byla těžší a herně nám moc nevyšla. Nicméně jsme zápas i přes obtíže udrželi. Vše rozhodla poslední část, kdy hráči potvrdili vzestupný trend celé sezóny a převzali kontrolu utkání na sebe a to jak herně, tak i gólově.

Slovo Rudolfa Holáska

Utkání se sousedem v tabulce HC Boskovice jsme začali velmi dobře. Vytvářeli jsme si šance a v 10. minutě jsme se ujali vedení 1:0 Adamem Witošem. V 15 minutě už vedeme 2:0, to se trefil Martin Skřivánek. Hosté pak snížili v poslední minutě třetiny a ubrali nám trochu vítr z plachet.

Ve druhé části hry šli Boskovice do větší aktivity. Při úniku byl hostující útočník faulován a z následujícího trestného střílení se naštěstí ještě hosté neprosadili. Brankář Patrik Jakubčík skvěle zasáhl a i další jeho zákroky byly úspěšné. V 25 minutě bohužel musel kapitulovat, ale vše za jednu minutu zachránil kapitán Robin Tischer gólem na 3:2. V té době jsme špatně bránili a nechávali hostům hodně prostoru před naší brankou. To bylo hlavní příčinou, že jsme třetinu prohráli 1:2.

Kouč v kabině před posledním třetinou provedl v sestavě změny, s tím že chceme zápas vyhrát. Šance se střídaly na obou stranách a tým podržel svými skvělými zákroky Patrik Jakubčík. Tím nás nastartoval k obratu. V 53 minutě jsme využili přesilovku, kdy od modré vystřelil Robin Tischer a Martin Řezníček tečoval puk do brány a poslal nás do vedení 4:3. I nadále jsme se dostávali do šancí a v 57 minutě dál svůj první gól za Uherské Hradiště extraligová legenda Jaroslav Mrázek, který prostřelil klubko hráčů před brankou hostů. V čase 57:40 odvolali hosté brankáře a hráli power-play. Hru jsme ale udrželi bezpečně pod kontrolou. Ujel David Pavlůsek a do prázdné branky pečetil stav utkání na konečných 6:3.

Vyhráli jsme důležité utkání a v tabulce se posunuli na 7. místo právě před Boskovice. V první třetině jsme si vytvořili náskok, škoda jen branky v závěru první třetiny. Druhá třetina se dá moc nepovedla a dělali jsme zbytečné chyby, které soupeř naštěstí jenom dvakrát potrestal. Třetí třetinu jsme odehráli velice dobře. Podržel nás svými skvělými zákroky brankář Patrik Jakubčík. Má velký podíl na vítězství 6:3. Třemi asistencemi se blýskl i Pepa Koranda. Pochvalu zaslouží všichni kluci, kromě druhé třetiny jsme byli herně jasně lepší. Těšíme se na play-off a budeme se snažit favoritům zatopit.

Branky a nahrávky: 10. Witoš (Koranda), 15. Skřivánek (Kopáč, Pavlůsek), 26. Tischer (Koranda, Witoš), 53. Řezníček (Tischer, Witoš), 57. Mrázek (Koranda), 58. Pavlůsek (Skřivánek) – 20. Adam (Ošlejšek), 25. Brokeš (Bednář, Adam), 35. Bazala

HC Uherské Hradiště: P. Jakubčík (M. Šurý) — M. Borot, P. Kopáč, R. Tischer, Z. Fridrich, M. Řezníček, T. Beneš — J. Koranda, D. Pavlůsek, M. Skřivánek, J. Vogl, F. Januška, V. Jelének, J. Mrázek, M. Bezděk, F. Petřík, A. Witoš, J. Forman

HC Boskovice: D. Bechný — J. Řehák, V. Brázda, F. Řepa, T. Brokeš, Š. Zatloukal, M. Bazala — L. Mikeš, A. Pelikán, M. Adam, M. Langmann, L. Šmíd, D. Šebek, R. Bednář, L. Ošlejšek

Rozhodčí: Filip Čech — Richard Babulík, Petr Dětský