HC Uherské Hradiště — HOKEJ Uherský Ostroh

HC Uherské Hradiště — HOKEJ Uherský Ostroh 5:9

Naše góly

33´ 1:4 Červenka (Tischer, Beneš)
46´ 2:7 Červenka (Tischer)
14´ 3:7 Červenka (Tischer)
55´ 4:7 Větříšek (Jakubčík)
58´ 5:8 Krátký při přesilové hře 6 na 3

Sestava HCUH

Oharek (40´ Jakubčík)
Beneš, Tischer – Červenka, Krátký, Pavlůsek D.
Řezníček, Jurásek – Němec, Větříšek, Kristek
Forman, Pavlůsek T., Petřík

Komentář Rudolfa Holáska

Začátek utkání pro nás vyzněl dobře a vytvářeli jsme si nebezpečné šance, které bohužel nedopadly do sítě gólmana Šurého. Mj. samostatný nájezd neproměnil David Pavlůsek. Os 6´ se začali prosazovat favorizovaní hosté. V 6´ po chybě na útpčné modré čáře výborně sehráli situaci 2 na 1 a otevřeli tak skére zápasu na 0:1. Ve 13´ to bylo již 0:2. Další šance odvrátil brankář Vlasta Oharek. I přes další naše šance jsme se nedokázali gólově prosadit.
Lepším nástupem do 2. třetiny hosté zvýšili na 0:3 a v polovině utkání dokonce na hrozivých 0:4. Závěr třetiny dokonali ještě v přesilové hře svými dvěma brankami. Druhou třetinu byli jasně lepší, a jen díky našemu brankáři to nebylo ještě horší.
Ve 3. části hry vystřídal zraněného Oharka Jakubčík, který poprvé kapituloval ve 45´ při dvojnásobném oslabení 3 na 5. V té chvíli jsme ožili a začali také proměňovat šance. V oslabení ujel Červenka a snížil na 2:7. Za další minutu se kapitán opět prosadil na snížil na 3:7. Pět minut před koncem snížil na 4:_7 Větříšek po nahrávce brankáře Jakubčíka. Další šance jsme však již nevyužili. Naopak hosté v našem oslabení v 56´ zvýšili na 4:8. Zajímavá situace nastala v 57´, kdy jsme dostali dárek v podobě přesilovky 5 na 3 a k tomu trenér Kašný odvolal brankáře a šli jsme do přečíslení 6 na 3. Tuto přesilovku využil Krátký. V power-paly jsme pokračovali, ale 13 sec. před konce hosté završili svoje vítězství gólem do prázdné branky ma 5:9. Hosté byli prostě lepší a my jsme je nepřinutili vydat maximum.