HC Spartak Uh. Brod — HC Uherské Hradiště

HC Spartak Uh. Brod — HC Uherské Hradiště  6:5

Zápas komentoval vedoucí týmu Rudolf Holásek

Úvodní gól jsme dostali v oslabení v 7´. Ale hned ve 13´jsme kontrovali povedenou střelou od modré čáry Jardou Mrázkem (přihrávali Tomáš Kristek a Tomáš Beneš). V závěru první třetiny jsme hráli ve dvojnásobném oslabení 3 na 5, čehož domácí 2× využili a ujali se vedení 2:1, resp. 3:1. Takový hořký kalíšek jsme si od rozhodčího opravdu nezasloužili.
V úvodu druhé třetiny ve 24´snížil po pěkné nahrávce Martina Červenky David Pavlůsek. Škoda, že za dvě minuty v samostatném nájezdu přestřelil branku Tomáš Beneš. V polovině zápasu se nám naskytla příležitost při přesilovce, kterou využil Martin Červenka po přihrávce Jardy Mrázka ke vstřelení vyrovnávací branky. Dokonalý obrat se nám povedl hned za minutu, kdy opět náš nejlepší střelec Martin Červenka svoji šanci proměnil, tentokrát po přihrávce Jirky Krátkého.
V poslední části hry se podařilo domácím šťastně ve 45´vyrovnat na 4:4. Bohužel jsme v zápětí nevyužili přesilovku 5 na 3, která trvala jednu a půl minuty. To bylo pro další průběh hry rozhodující. Broďané se totiž v 51´ujali vedení 5:4. Skvělý tah trenéra Lukáše Kašného, kdy si vybral oddechový čas, připravil půdu pro následující střídání, ve kterém únik Davida Pavlůska (nahrávka Martina Červenky) a jeho nádherná střela „pod víko“ srovnala stav dramatické zápasu na 5:5! Dramatický zvrat ale tentokrát zvládli domácí, kteří hned v dalším střídání strhli vedení na 6:5. Tečku však udělal rozhodčí, který nás do posledních minut „poslal“ do oslabení 3 na 5 a znemožnil nám tak reálnou šanci na vyrovnání. V poslední půlminutě jsme se vzepjali k náporu a při odvolání brankáře bohužel svoji velkou šanci Adam Větříšek neproměnil.