HC Spartak Uh. Brod — Dorost HCUH

HC Spartak Uh. Brod — Dorost HCUH 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Dorostenci vezou z Brodu tři body

V neděli 26.9. sehráli dorostenci další mistrovské utkání na ledě Uherského Brodu. Hlavně ze strany domácích byl brán tento duel velmi prestižně, takže se čekal tuhý boj.
Utkání začalo celkem poklidně a naši chlapci byli nebezpečnější, s náznaky domácích si ladně poradil Marek Uherek v naší brance. A v 7. minutě už se stav měnil, to Vašek Smetana pěkně našel Jirku Fajkuse a ten bekhendovou střelou rozvlnil síťku v brance domácích. Ve 12. minutě se prosazují i domácí a třetí dorážka střely znamená vyrovnání. – 1:1 V minutě 17. střílí naši další branku Honza Zalubil a asistuje mu Adam Mach. – 1:2. Tak úvodní část také skončila.
Ve druhé části pokračuje hra takřka bez šancí, až ve 33. minutě přidává svůj druhý gól v utkání Honza Zalubil, tentokrát mu nabil Martin Peterka. – 1:3. Domácí ale opět snižují, při své první početní výhodě kotouč opět doslova dotlačí za Marka Uherka. – 2:3.
Třetí část si vzal do své režie Hlavní rozhodčí (mimochodem z Uherského Brodu), hned v úvodních minutách domácím dvakrát „datoval“ početní výhodu a Broďané už tu druhou využijí a vyrovnávají na 3:3. Snad omylem vyloučil rozhodčí v 50. minutě i jednoho z domácích a Vašek Smetana po střele Filipa Pěluchy kotouč nekompromisně uklízí do branky domácích na 3:4. Přestože domácí hráli celé poslední dvě minuty 6 na 4 (opět si sudí našel záminku k vyloučení!), všechno naši kluci dobře ustáli, podpoření skvělým Uherkem v brance.