HC Orli Znojmo — Dorost HCUH

HC Orli Znojmo — Dorost HCUH 4:10 (1:3;2:5;2:1)

Valda (Jakeš), Volas (Valda), Jakeš (Volas), Volas (Pippal), Žák (Volas), Witos (Žák, Novák), Žák (Ančík, Witos), Jakeš (Vaščák, Jelének), Volas (Pippal), Jakeš (Volas)

Ve Znojmě jsme nadělili desítku

K prvnímu utkání nadstavbové části zajížděli naši dorostenci na led Znojma. V den 100. výročí vzniku Československa tak jejich přilby byly stylově vyzdobeny trikolorou.

Utkání pro naše chlapce nezačalo vůbec dobře, protože již ve 2. minutě museli čelit dvojnásobné přesilovce domácích, která trvala více jak půldruhé minuty. Toto oslabení kluci bez úhony ubránili a když ještě vzápětí brankář Mraček zlikvidoval sólový nájezd domácích, přišly konečně šance také na druhé straně kluziště. Ve 14. minutě poprvé rozvlnil síť ve Znojemské brance Jakub Valda utěšenou střelou od modré čáry. Za dvě minuty přidal druhý gól hostů Patrik Volas. Domácí pak sice v 18. minutě využili přesilovou hru a snížili na 1:2, ale tečku za první třetinou udělal náš Vilém Jakeš, takže do kabin se šlo za stavu 1:3 pro Hradiště.

Ve druhé třetině vstoupil do hry velmi výrazně hlavní rozhodčí, který naše chlapce vylučoval snad jen za křivý pohled. Ve 26. minutě proti hostům nařídil i trestné střílení, ale Matyáš Mraček i penaltu s přehledem chytil a prokázal, že má skvělou formu. Přesto všechno si Hradišťané ve druhé třetině otevřeli na znojemském zimním stadionu  střelnici. Druhou část vyhráli 5:2, z toho tři góly padly v naší početní nevýhodě! Po 40 minutách tak na světelné kostce svítil stav 3:8 pro hosty.

Třetí část se tak dohrávala jen z povinnosti a po šedesáti minutách se naši dorostenci mohli radovat z prvních bodů do tabulky po výhře 10:4 ve Znojmě. Jen pro dokreslení – počet přesilových her 13:4…dodal trenér Mojmír Nečas.