HC Černí vlci — Dorost HCUH

HC Černí vlci — Dorost HCUH 3:5 (1:2,1:2,1:1)

Poměr střel: 24:30

Branky UH: Smetana (Stiksa), Smetana (Janík), Bezděk (Witoš), Witoš bez asist. a Janík (Smetana, Mrázek)

Sestava UH: Popelka ( Mraček) – Pippal, Martinec – Mišturik, Kukuliš – Jelének, Stiksa – Bezděk , Witoš, Vogl – Smetana, Janík, Mrázek – Ančík, Chromý, Kos, Dlabaja

Hvězdy zápasu: Vašek Smetana, Ondra Janík a Adam Witoš

Ke svému druhému mistrovskému utkání zajížděli naši dorostenci do Kopřivnice, kde jim byl soupeřem tým Černých vlků.

Od úvodního buly se odehrával urputný boj, se spoustou osobních soubojů. Naši chlapci ale přeci jen tahali za delší konec a byli před brankou domácích daleko nebezpečnější. Naše první gólová radost přišla v 9. minutě, když střelu Sama Stiksy zametl do branky Vašek Smetana – 0:1. Další naše šance jsme nevyužili a tak po brejku ze 16:minuty se domácí prosadili a poprvé překonali velmi dobře chytajícího Jirku Popelku – 1:1. Jenže Vašek Smetana měl dnes nabito a za minutu nám vrací vedení – 1:2. Na této brance se podílel dnes skvělý  druhý útok : Smetana – Janík – Mrázek!

Do druhé části jsme nevstoupili dobře, domácí již ve 23. minutě srovnávají krok na 2:2. Naši kluci dnes šli ale cílevědomě za svým cílem zvítězit, takže prapor zvedl pravý kapitán Martin Bezděk nechytatelnou střelou švihem do šibenice – 2:3. Asistentem u této branky byl Adam Witoš. Za další 4 minuty přidává pojistku Adam Witoš, když nachytal domácího brankáře v nedbalkách nahozením ze středního pásma – 2:4.

Do závěrečné části jsme vstoupili v oslabení a po půl minutě jsme hráli dokonce minutu ve třech. Dvojnásobné oslabení jsme přestáli bez úhony, bohužel ve čtyřech jsme neodolali a Černí vlci ve 49. minutě snižují 3:4. Ale o bodech pro naše barvy rozhodl v 52. minutě Ondra Janík po pěkné akci Vaška Smetany a Davida Mrázka (opět druhá formace) – 3:5. Závěrečné minuty naši kluci velmi zkušeně odehráli na jistotu, přestože rozhodčí ještě v předposlední minutě domácím doslova daroval přesilovou hru. Hradišťané však domácím nedovolili ani odvolat brankáře, takže po výtečném a bojovném výkonu celého týmu, vezeme domů všechny tři body!   Jen tak dál hoši.

Slovo trenéra Mojmíra Nečase: „Dnes se zápas hodnotí opravdu dobře, protože kluci odehráli nejlepší utkání letos a to včetně přípravy. Jestli jsme byli včera nespokojeni s obrannou hrou, tak dnes musím před všemi hráči od Jirky Popelky v brance až po posledního útočníka smeknout, jak se semkli a poctivě odmakali celý zápas jak dopředu, tak dozadu! A třešinku na dortu, udělal dnes druhý útok Smety – Jandys – Mrázič, kteří byli opravdu vynikající.“