Branky HCUH

Valouch (Peterka), Fajkus, Zalubil (Dobřecký)

Sestava HCUH

Stašek – Valouch, Pělucha – Kukuliš, Římák – Fajkus, Smetana, Kos – Zalubil, Peterka, Dobřecký – Grebeníček, Krátký, Uherek

V sobotu 30. října nastoupili naši dorostenci k dalšímu mistrovskému utkání na ledě Brumova – Bylnice. Začátek byl stanoven již na 9 hodin ráno, (nejlepší časy mají v Brumově vždy „hobíci“ z Valašské hokejové ligy) takže kluci museli vstávat již v 5 ráno.
Už v první periodě, nastoupili domácí s velkou touhou strhnout vedení na svoji stranu. Což se jim hned v 9. minutě podařilo po propadnutí našich defenzívních hráčů – 1:0. Ve 14. minutě však Marek Valouch ranou pod břevno od modré čáry srovnává – 1:1. Asistoval Martin Peterka. Hradišťané ovšem hned následující střídání opět chybují a domácí jdou opět do vedení – 2:1. A v minutě 17. přichází další naše fatální chyba a Brumov odskakuje na 3:1. Tak končí první část.
Od druhé třetiny přichází zlepšení našich hráčů. A přestože domácí hrají osm minut v početní výhodě, jsou to hosté, kteří ve vlastním oslabení snižují na 3:2. Zasloužil se o to Jirka Fajkus, který vypíchl domácím kotouč a sólový nájezd proměnil nekompromisně pod vyrážečku domácího brankáře. Už v této části byli naši hráči na ledě lepší, bohužel další šance jsme již neproměnili.
Do třetí části naši doslova vlétli a nepouštěli Brumov ze svého pásma. Dokonce i rozhodčí nám ve 44. minutě poskytl druhou přesilovku (domácí již hráli pět!) a tu jsme hned proměnili. Honza Zalubil rozvlnil síťku domácí branky, po přihrávce Adama Dobřeckého 3:3. Poté jsme dále bušili do domácích a bylo otázkou času, kdy překlopíme stav na svoji stranu. Bylo jasné, že Brumov má jedinou šanci, čekat na naši chybu a zkoušet brejky. Bohužel v 51. minutě zapomene naše obrana na zajetého protihráče na červené čáře a domácí opět vedou 4:3. Nicméně neskládáme zbraně a dál se hra odvíjí v pásmu Brumova. Avšak další chyba našich obránců na útočné modré čáře znamená další brejk a potvrzení výhry domácích poměrem 5:3.

Slovo trenéra Mojmíra Nečase

Po hrubých chybách v první části jsme se postupně zlepšovali. Druhou třetinu jsme zaslouženě vyhráli i přes 4 oslabení a začátek poslední části byl z naší strany opravdu dobrý. Jenže jsme dali jen vyrovnávací branku a z dalších příležitostí nic. Takže soupeř, který neměl sílu nás přehrát a jen trpělivě čekal na naše zaváhání, se bohužel dočkal a přidal 4. gól, což znamenalo v podstatě náš konec. Klukům jsme jen řekli, že se zvednou ze stavu 1:3 a vyrovnají, těch 30 minut strašně dřou a pak takovou chybou všechnu tu dřinu hodíme do koše…