HC Bobři Valašské Meziříčí — Dorost HCUH

Report

HC Bobři Valašské Meziříčí — Dorost HCUH  5:6
(1:1,2:4,2:1)

Kaláč (Volas, Witoš), Jakeš (Čechmánek, Vaščák), Volas (Žák), Stašek (Valda), Čechmánek (Žák), Kaláč (Volas)

Těžce vybojované body z Valašského Meziříčí

Až druhý víkendový zápas venku přinesl toužené vítězství. I když po závěrečném hvizdu rozhodčího to moc radostně nevypadalo, tak 3 body jsou naše. Pro další vývoj v základní části bude potřeba přece jen lepších výkonů.

Hned v neděli zajížděl dorost k utkaní do Valašského Meziříčí, který po třech kolech nemel v tabulce ani bod. Naši dorostenci od první minuty zamkli svého soupeře v jeho třetině a bylo otázkou času, kdy se střelecky prosadí. Už ve 2. minutě po hezké kombinaci mezi Witosem, Volasem a zakončujícím Kaláčem, se dorost ujal vedení. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, ale kromě tyče Hlůška vše vyřešil domácí brankář. Naopak první návštěva domácích v uherskohradišťské třetině znamenala vyrovnání na 1 :1 a tak první třetina také skončila.

Hned v 1. minutě druhého dějství dal druhý náš gól Jakeš, po asistencích Čechmánka a Vaščáka a zdálo se, že zápas má jasného lídra. Jenže za 4 minuty po fatálních chybách obrany už vedlo Valašské Meziříčí 3:2 (tento pocit poznali poprvé v sezoně!). Nicméně naši dorostenci nesložili zbraně a do konce druhé třetiny otočili vývoj skóre na 5:3 ve svůj prospěch, po gólech Volase, Staška a Čechmánka.

Třetí třetina začala snižující brankou domácích v 52. minutě (stav 5:4). Naštěstí se Filip Kaláč nádherně z pravého křídla natlačil před branku a nezadržitelně pod vyrážečku skóroval. Domácí se nevzdávali a z několika nabídnutých přesilovek využili tu v 55. minutě a snížili na 5:6. V hektickém a nervózním závěru náš dorost jednobrankové vítězství uhájil a připsal si další důležité body do tabulky.

 

Podrobnosti

datumčassoutěžsezóna
Ne, 23. 9. 201810:00Liga dorostu 14-192018/2019