HC Bobři Valašské Meziříčí — Dorost HCUH 4: 5 (0:0, 3:0, 1:5)

Mraček (Popelka) – Stiksa, Jelének – Mišturik, Kukuliš – Bezděk, Chromý, Vogl – Pippal, Smetana, Mrázek – Dlabaja , González

Hvězdy utkání

Erik Dlabaja, Maty Mraček a David Mrázek

Nevídaná pětigólová smršť dorostu v závěrečné třetině!

Již v pátek začínali dorostenci druhou polovinu základní části ve Valašském Meziříčí. Soupeř byl v tabulce na posledním místě, takže trenéři měli strach z podcenění jejich soupeře.
A toto tušení se skutečně naplnilo. Domácí létali po ledě ve snaze obrat lídra tabulky o nějaký ten bod a naši kluci v polátané sestavě se marně snažili dostat do správného tempa. Jediný, kdo zaslouží pochvalu v první třetině je náš brankář Maty Mraček, který si připsal 10 úspěšných zákroků a zasloužil se o to, že po dvaceti minutách na tabuli svítil stav 0:0.

Ve druhé části pokračoval zmar našich dorostenců, který už ale domácí potrestali třemi zásahy a po 40-ti minutách, tak byl stav utkání 3:0! Poměr střel po čtyřiceti minutách byl 28 ku 20.

Ve druhé přestávce trenéři museli i zvýšit hlas, aby se kluci konečně probrali. Sestava byla stažena na deset hráčů a již po sedmi minutách třetí třetiny byl stav 3:4 pro naše barvy. Branky vstřelili Erik Dlabaja (4. minuta), Vojta Pippal (4. minuta), David Mrázek (6. minuta) a Martin Bezděk (7. minuta). To bylo pro domácí tvrdé KO, ale ještě jednou dokázali překonat opět výtečného Mračka, když v 51. minutě střela od modré přes chumel hráčů skončila v naší brance – 4:4. Ale naši dorostenci mají v této sezóně vyhrávací srdce, protože 25 sekund po vyrovnávací brance přidává naši pátou trefu Viktor Jelének, když parádně dorazil střelu Martina Bezděka – 4:5. Domácí už se do konce zápasu neoklepali z tohoto hurikánu našich kluků v poslední části, takže vyhráváme za tři body i náš šestý zápas!