Dorost HCUH — Polsko U16

3:5 ( 1:1, 1:1, 1:3)

Lekce z hokejovosti od mladých Poláků!

V sobotu přivítali naši dorostenci na svém ledě tým Polska U16. S tímto soupeřem dospěly oba předcházející duely až do samostatných nájezdů, takže se čekal vyrovnaný duel. Od první minuty bylo zřejmé, proč jsou mladí Poláci na druhém místě tabulky. Byli častěji s kotoučem na holi a byli daleko nebezpečnější před naší brankou, kterou tentokrát hájil Michal Hendrych. Ten poprvé kapituloval už ve 4. minutě – 0:1. V minutě deváté však vyrovnává bekhendovou střelou nad rameno polského brankáře Filip Kaláč, který využil pěkného uvolnění od Jakuba Čechmánka – 1:1. Hra se pak dále odvíjela v našem obranném pásmu, ale Henďák už žádný kotouč do své branky nepustil. Poměr střel v první třetině 4:12 je vypovídající, kdo této části kraloval.

Druhá část začala stejně jako ta první, ačkoliv se naši kluci už přece jen snažili více zaměstnávat také obranu hostů. Nicméně byli to opět mladí Poláci, kteří ve 30. minutě využívají přesilovou hru a ujímají se vedení – 1:2. Od této chvíle byli aktivnější naši kluci, kteří se snažili opět stav vyrovnat. To se povedlo ve 37. minutě Adamu Hlůškovi, který dorazil kotouč do odkryté klece po střele Vojty Pippala – 2:2. Takže závěrečná část slibovala opět drama.

V prvních deseti minutách se hra opravdu přelévala ze strany na stranu a čekalo se, která obrana udělá nějakou hrubku. Naší velké chyby se dočkali Poláci, když v 50. minutě vyjel jejich útočník od mantinelu přes naše oba obránce a pohodlně zasunul kotouč do odkryté branky – 2:3. Hned za minutu přidávají hosté další branku – 2:4. A za další minutu už je to 2:5! To byl skutečně těžký direkt pro naše chlapce, ze kterého už jsme se bohužel nevzpamatovali. Kosmetickou úpravu stavu dává v 59. minutě při početní výhodě  Jakub Valda po přihrávce Jardy Matuly – 3:5.