Dorost HCUH — LHK Jestřábi Prostějov 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Popelka (Mraček) – Stiksa, Jelének – Mišturik, Kukuliš, Martinec – Bezděk, Kaláč, Vogl – Mrázek, Janík, Smetana – Pippal, Chromý, Kos

Hvězdy utkání

Vojta Pippal, Jirka Popelka a Ondra Janík

Dorost vyhrál i pátý zápas

V neděli přijel do Uherského Hradiště další těžký soupeř našich dorostenců, tým Prostějova. S tímto soupeřem se naši chlapci potkali již na turnaji v Orlové a tento zápas prohráli.

V úvodní třetině se zápas odvíjel v režii hostů, ale Jirka Popelka v brance odváděl skvělou práci. Hosté byli lepší na puku a naši kluci se snažili hostům alespoň vyrovnat.  I přesto jdeme do vedení, když v 11. minutě Vojta Pippal uvolňuje Jana Chromého a ten je při  svém  samostatném nájezdu úspěšný – 1:0. Hosté ovšem již za minutu poprvé překonávají Popelku – 1:1. Poměr střel v první třetině 10 : 11.

Ve druhé části se hra už vyrovnala a šance se střídají na obou stranách, oba brankáři jsou ale výborní. Až ve 37. minutě se dorážkou střely Ondry Janíka prosazuje Vojta Pippal – 2 : 1. Takový stav byl po 40 – ti minutách. Střely v této části 11 : 9.

Třetí třetina byla stejná jako část druhá, velmi vyrovnaný souboj, který spěl do rozhodnutí až v posledních minutách. Sto vteřin před koncem hostující trenéři odvolávají brankáře, naši kluci úspěšně zvládnou buly a Martin Bezděk tento vyrovnaný zápas  rozhoduje střelou do prázdné branky – 3 . 1.  Střely v závěrečné dvacetiminutovce 8 : 10.