Dorost HCUH — HK Kroměříž 2:3 (2:1,0:0,0:2)

Mraček (Popelka) – Pippal, Martinec, Jelének, Stiksa, Mišťúrik, Kukuliš, Dlabaja – Bezděk, Witoš, Márton – Smetana, Janík, Mrázek – Vogl, Chromý, Gonzáles

Hvězdy utkání

Ondra Márton, Jeroným Vogl a Matyáš Mraček

Dorost padl až v devátém zápase!

V neděli přivítali naši dorostenci na svém ledě HK Kroměříž a čekal se boj o první místo, protože soupeř měl v tabulce jen o tři body méně. Tuto bodovou ztrátu jim způsobili naši chlapci v prvním vzájemném utkání, kdy v Kroměříži vyhráli 1:4.
Od úvodního buly bylo jasné, že utkání bude velice vyrovnané a rozhodnout může každá chyba. Již ve 2. minutě se ujímáme vedení, když střelu Viktora Jelénka pohotově dorazil Jeroným Vogl – 1:0. Ale i soupeř měl své šance, ale v naší brance předváděl další skvělý výkon Maty Mraček. I tak ale hosté dokázali v 6. minutě našeho mága v brance překonat a vyrovnávají na 1:1. Dál se utkání neslo v duchu, že každý chvilku tahá pilku. Změna stavu přišla až v čase 19:59, kdy se prosazuje Ondra Janík po přihrávce Vaška Smetany – 2:1. Poměr střel v této třetině byl 14:13.
Ve druhé části pokračoval boj o každý metr ledu, ale na stavu se přesto nic nezměnilo. Domácí hráči měli možnost i přesilové hry, ale paradoxně soupeř jel 2× sám na branku, ale Maty Mraček hostům skórovat nedovolil. Největší šance domácích měl Ondra Janík, jehož střela skončila jen na tyči. Střely ve druhé dvacetiminutovce 11:9.
Třetí třetina nezačala pro naše chlapce vůbec šťastně a již v první minutě hosté vyrovnávají po naprosto zbytečné chybě naší obrany – 2:2. Naši kluci se ihned po této brance vrhli do útoku, ale velmi nejistého brankáře Kroměříže nedokázali překonat. Největší šanci jít znovu do vedení neproměnil v neděli velmi agilní Ondra Márton, kterému před prázdnou brankou přeskočil puk hokejku. Tato situace byla asi zlomová v celém utkání, protože vzápětí využívají hosté velkého nedorozumění našich obránců a ve 47. minutě otáčejí stav na 2:3. Od této chvíle začal neúprosný boj našich chlapců s časem a také narůstající nervozitou. Přestože jsme se tlačili do branky a z každé pozice stříleli na opravdu velmi nejistého brankáře hostů, kterému snad každá střela vypadla, kromě několika závarů před hostující brankou jsme nedokázali vytěžit nic. Poslední jiskérka naděje pro naše dorostence vzplanula v 56. minutě, když rozhodčí potrestal hrubý faul na Honzu Chromého trestem 5 minut plus do konce utkání. Postižený Jan Chromý byl bohužel odvezen z ledu přímo do nemocnice se zraněním kolene. Jenže v neděli nám početní výhody vůbec nešly a tak si HK Kroměříž odváží tři body a je nutno podotknout, že asi zaslouženě, protože se naše obrana dopustila v tomto utkání opravdu mnoha obrovských hrubek. Střely v poslední části 12:10.

Slovo trenéra Mojmíra Nečase

„Abych řekl pravdu, tak nám spadl velký kámen ze srdce, protože se nás každý pořád jen ptal, jak to, že pořád jen vyhráváme. Takže toto je za námi, jen je škoda, že prohrajeme doma a to v utkání, které tímto výsledkem vůbec skončit nemuselo. Těžko se dá vyhrát zápas, když za druhou a třetí třetinu nedáme doma branku, ačkoliv soupeřův brankář zrovna jistotou neoplýval. Nicméně musím pogratulovat soupeři, protože využil našich školáckých chyb a oni nám žádné takové nenabídli. Největší trest pro nás dnes byly bezesporu přesilové hry, ve kterých jsme se opravdu trápili.
Mužstvu však přesto věřím a jsem si jistý, že Kroměříž nás může porazit, ne však porážet!“