Dorost HCUH — HK Kroměříž

Tvrdě vydřená výhra dorostu nad Kroměříží

Dorost HCUH — HK Kroměříž   5:3 (1:1,3:1,1:1)

Sestava HC UH:   Uherek (Mraček) – Pippal, Střítezský – Vaščák, Mišturik – Valda, Jelének – Bezděk, Hlůšek, Stašek – Macháň, Witoš, Mimochodek – Kaláč, Čechmánek, Janík

Branky UH:  Witoš ( Macháň, Mimochodek), Stašek (Bezděk), Hlůšek (Pippal), Čechmánek (Kaláč, Valda) a Janík (Čechmánek)

Hvězdy utkání:  Jakub Čechmánek, Marek Uherek a Adam Witoš

V neděli se po 14 – ti denní přestávce představili naši dorostenci v letošním posledním utkání na domácím ledě, soupeřem jim byl HK Kroměříž. Utkání se od prvního buly hrálo ve svižném tempu a akce se střídaly na obou stranách. Trošku aktivnější ale byli naši kluci, kteří již ve 4. minutě strhli vedení na svoji stranu. Důrazem a přehledem na brankovišti se prosadil Adam Witoš, asistovali Honza Macháň a Štěpán Mimochodek – 1- 0.Od této chvíle ale začali více hrozit Hanáci. V minutě 14., se naši chlapci snažili ubránit dvojnásobnou přesilovou hru hostů, což se také podařilo, ale při  hře ve 4 se Hanáci přece jen  prosadili a poprvé překonali skvělého Marka Uherka v naší brance – 1:1. Takto první část už skončila.

Ve druhé části naši kluci přidali a odměna se dostavila ve 26. minutě. Tomáš Stašek nechytatelnou střelou pod břevno nedává hostujícímu brankáři žádnou šanci – 2:1. Asistoval Martin Bezděk. Ve 31. minutě jsme dostali výhodu dvojnásobné početní převahy my a obrovský tlak v soupeřově třetině  přetavil v další branku Adam Hlůšek, za asistence Vojty Pippala – 3:1.Hosté měli ale stále nebezpečné situace před naším mladým brankářem a ve 36. minutě se dočkali snížení, když jsme si kotouč do vlastní branky srazili sami – 3:2. Tečku za druhou periodou udělal velmi aktivní Kuba Čechmánek, který krásným blafákem využil další početní výhodu – 4:2. Asistence u této branky mají Filip Kaláč a Jakub Valda.

Ve třetí části se hrálo o to, kdo první udělá chybu a byli to naši kluci, kteří nedokázali odolat další přesilovce Hanáků. Od této chvíle byla patrná nervozita na našich hokejkách, ale potřebný  klid do našich řad vnesl až v 53. minutě benjamínek Ondra Janík, který využil krásného uvolnění od Kuby Čechmánka a střelou pod břevno rozhodl o majiteli tří bodů – 5:3.

Slovo trenéra Mojmíra Nečase:“ Jsme velice spokojeni s výhrou v posledním domácím zápase. Kluci se pořádně kousli a hlavně v poslední části to skvěle odmakali. Parádní výkon v brance podal Marek Uherek a v útoku se prosadil další hráč ročníku 2006 Ondra Janík a to je velice pozitivní.