Dorost HCUH — HK Kroměříž

Po zdramatizování nakonec zasloužená výhra!

Branky UH:  Witoš (Stašek), Volas, Střítežský, Volas (Mišťúrik), Bezděk (Volas). Hlůšek (Mišťúrik), Pippal

Nej Hráči:   Patrik Volas, Adam Witoš a Ondra Mišťúrik

Dnes odehráli první utkání v domácím prostředí naši dorostenci a soupeřem jim byl dosud neporažený HK Kroměříž. Naši chlapci do utkání vlétli plni elánu a odhodlání. Odměna přišla už ve 2. minutě, kdy poprvé rozvlnil sít v brance Kroměříže Adam Witoš, ač faulovaný, přeci branky docílil, asistoval Tomáš Stašek – 1:0. V 8. minutě už to bylo 2:0, protože ve vlastním oslabení dokázal Patrik Volas překvapit hostujícího brankáře tvrdou střelou z rohu kroměřížského pásma. Za minutu už ale skórují i Hanáci, když využívají svou již třetí přesilovku. Účet první třetiny ale uzavírá Jirka Střítežský, který se ukázkově uvolnil z rohu a jeho střela bekhendem neomylně trefila horní kout branky hostů – 3:1. Je velká škoda, že mnoho dalších příležitostí zůstalo nevyužitých, protože jinak by bylo o osudu utkání již rozhodnuto.

Ve druhé části pokračovala převaha našich chlapců, ale když se Kroměříž dostala do brejku, tak to párkrát v naší obranné třetině řádně hořelo. Jediným střelcem v této části se tak stal Patrik Volas, který využil krásnou přihrávku Ondry Mištúrika z prostoru za brankou – 4:1.

V poslední části naděje hostů přeci jen ožila, když ve 44, minutě využívají další přesilovku a ve 48. minutě přidávají další branku a snižují již na 4:3! Mimochodem hlavní rozhodčí pan Wesley byl na naše chlapce velmi přísný… Naštěstí naši chlapci odpověděli tím správným způsobem a Martin Bezděk nekompromisně doráží střelu Patrika Volase – 5:3. Za pět minut definitivně rozhoduje utkání Adam Hlůšek za asistence Ondry Mištúrika – 6:3. Pojistku ještě stačil přidat Vojta Pippal po krásném objetí soupeřovi branky – 7:3. Hanáci ještě v závěru upravují na konečných 7:4, když kuriózně náš obránce upadl na své tkaničce u rozvázané brusle a soupeř toho využil – 7:4.

Ohlas trenéra Mojmíra Nečase: „Zápas jsme dotáhli do zaslouženého vítězství, ale neproměňováním šancí a laxností v našem pásmu jsme soupeře vrátili do zápasu, tohle se nám stávat nemůže. Při takové převaze a tolika šancích, mohl být výsledek po 1. třetině klidně 6:1. Nakonec ale kluci ukázali velké srdce a zápas zvládli. Takže konec dobrý, všechno dobré. “

HC Uherské Hradiště 7:4 (3:1,1:0,3:3) HK Kroměříž