Fotky zápasu od Miroslava Haši

Dorost HCUH — HCM Warriors Brno  5:6
(0:1, 2:2, 3:3)

U prohry dorostu hráli hlavní roli rozhodčí

V sobotu čekal naše dorostence na domácím ledě 3. tým tabulky – Warriors Brno. Protože bodový náskok soupeře byl jen 2 body, čekal se vyrovnaný souboj.

Od první minuty se tato předtucha naplnila, je však potřeba říct, že soupeř byl v první dvacetiminutovce lepším celkem a zcela zaslouženě šel do kabin s vedením 0:1, když využil jednu ze dvou přesilovek.

A druhá třetina začala pěkně zostra. Již ve 23. minutě totiž Filip Kaláč vyrovnává na 1:1, asistoval Ondra Mišťúrik. V minutě 27. se Warriors opět ujímá vedení, když využil další početní výhodu – 1:2 Ve 33. minutě srovnává Martin Bezděk nechytatelnou střelou do šibenice, po přihrávce Vojty Pippala – 2:2. Už se zdálo, že naši kluci otočí vývoj utkání na svou stranu, protože od začátku druhé části jasně na ledě dominovali. Jenže bohužel, do vývoje utkání  vstoupili „naši domácí“ rozhodčí a bohužel to dnes nebylo naposledy. Ve 37. minutě totiž soupeř pod tlakem vyhodil kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění, ale přestože náš obránce byl u kotouče asi o 3 metry dříve, rozhodčí rozpažil a soupeř v pohodě zasunul kotouč do brány!  Tuto situaci nechápal snad nikdo z přítomných, včetně trenérů hostí, kteří se jen smáli. Tak se do šaten šlo opět za vedení Warriors, tentokrát 2:3.

Třetí část začala jak jinak, než početní výhodou hostů, jenže naši kluci v tu dobu už věděli, že nebojují jen se soupeřem, ale i s rozhodčími. V tomto oslabení ujel Tom Stašek a nezadržitelně napálil kotouč pod břevno soupeřovi branky – 3:3. Bohužel ve 46. minutě rozhodčí jaksi přehlédli více než metrový ofsajd hostů a ten jde opět do vedení – 3:4. Domácí zase zaťali zuby a buší do soupeře, jenže hlavní rozhodčí Blaha domácí vylučuje snad i za špatný pohled a zákroky Warriors nějak přehlíží. I přes všechna příkoří opět vyrovnává Martin Bezděk ve 46. minutě – 4:4.. V dalším z řady oslabení domácích, rozhodčí nejprve signalizuje vysokou hůl Brňanů, kteří ani nejeví chuť hrát kvůli svému prohřešku, domácí odchází střídat, ale za chvíli rozpaží a hosté dávají další branku – 4:5. Poté dostává za protesty 2 minuty i náš trenér a soupeř přidává na 4:6. Naši kluci jsou doslova frustrovaní z výkonu dnešních arbitrů, ale i přesto v power- play ještě Maty Vaščák snižuje na konečných 5:6.

Sestava HCUH

Hendrych (Mraček) – Valda, Matula – Pippal, Střítežský – Vaščák, Jelének – Bezděk, Hlůšek, Stašek – Mimochodek, Witoš, Macháň – Valouch, Kaláč, Mišťúrik

Hvězdy utkání

Martin Bezděk, Michal Hendrych a Matyáš Vaščák

Slovo trenéra Mojmíra Nečase

„Dneska musím všechny kluky jen pochválit, protože jsme od druhé třetiny  přehráli Warriors naprosto zřetelně, skvěle bojovali a rvali se i s nepřízní rozhodčích. To, co předvedl pan Blaha, Bařinka a Šobáň nemá cenu vůbec hodnotit, snad jen poměr vyloučených 15:5 a všem musí být jasné, co se tady dělo. Videozáznam z utkání postupuji vedení soutěže a nadřízeným rozhodčích, aby věděli, jací nazdárci můžou řídit Ligu dorostu.“