Dorost HCUH — HC Orlová

Dorost HCUH — HC Orlová  4:5 po s.n. (1:1, 2:3, 1:0)

Pátá prohra po nájezdech

V neděli zavítal na náš led soupeř z Orlové, se kterým naši dorostenci měli doposud stoprocentní úspěšnost. Začátek utkání vypadal podle postavení v tabulce, domácí bušili do obrany hostů, ale ne a ne dostat kotouč za záda hostujícího brankáře. Ani tři početní výhody našim klukům nepomohly, tudíž přišel zákonitý trest. Ve 12. minutě hosté  překonávají Michala Hendrycha a vedou 1:0. Za dvě minuty však Tomáš Stašek snad ze sedmé naší šance vyrovnává na 1:1. Asistoval Matyáš Horský. Takový byl také stav po první části. Poměr střel za prvních 20 minut byl 21 ku 4 !

Hned ve 21. minutě, se z první střely  Orlová ujímá vedení – 1:2. Naštěstí o dvě minuty později srovnává Maty Horský po přihrávce Filipa Kaláče – 2:2.Hned při svém dalším střídání vystihl opět Maty Horský soupeřovu rozehrávku a strhává vedení na naši stranu – 3:2. Ale za minutu je opět srovnáno, Orlová využívá přesilovou hru – 3:3. A aby toho nebylo málo, v závěrečné minutě této části dává Orlová svoji čtvrtou branku – 3:4. Střely ve druhé třetině 11 ku 6.

Třetí třetina byla asi nejvyrovnanější, protože zprvu ustrašený soupeř z Orlové zjistil, že naši kluci jim svou hrou umožnili velice snadno vstřelit 4 branky a s jídlem, jak známo, roste chuť. Nicméně byli to domácí, kteří šli jednoznačně za vyrovnáním, ale tento moment přišel příliš pozdě na to, aby se dal zápas ještě znovu otočit. Až v 58. minutě se podařilo dotlačit kotouč do sítě Tomáši Staškovi, po závaru v soupeřově brankovišti. Poměr střel 3.třetiny byl 12 ku 10.

Šlo se tudíž už popáté v sezóně do samostatných nájezdů!

1. série      Michal Hendrych chytá, Matyáš Horský nedal

2.série     soupeř neproměňuje, Filip Kaláč nedává

1. série    soupeř se trefuje mezi nohy našeho brankáře, Ondra Janík nedává

4.série   Soupeř ani netrefuje branku, Honza Macháň opět nic

1. série  Henďák chytá, ale Tom Stašek zase nic

Ve dvou posledních zápasech, kdy se šlo do nájezdů, jsme nedali ani jeden gól!

Sestava

Hendrych ( Mraček) – Vaščák, Novák – Mišťúrik, Matula, Střítežský – Bezděk, Hlůšek, Stašek – Janík, Kaláč, Horský – Mimochodek, Witoš, Macháň

Branky

Stašek (Horský), Horský (Kaláč), Horský bez asist., a Stašek bez asist.

Hvězdy utkání

Matyáš Horský a Tomáš Stašek

Slovo trenéra Mojmíra Nečase

„Dnes jsme opět dostali lekci z produktivity. My se na gól strašně nadřeme, ale dostáváme je strašně jednoduše. Kdybychom byli dostatečně důrazní při dorážkách a na soupeřově brankovišti, tak jsme zápas v pohodě zvládli a s přehledem už po druhé třetině vedli. A o nájezdech se ani nebavím, kluci už z nich mají takové trauma, že je v podstatě musíme přesvědčovat, aby vůbec někdo jel…“