Dorost HCUH — HC Lvi Břeclav 2:4 (1:1,1:1,0:2)

Stašek (Uherek) – Valouch, Pěchula – Kukuliš, Grebeníček – Wasserbauer, 5ímák – Fajkus, Smetana, Dobřecký – Procházka, Peterka, Zalubil – Kaděra, Vícha, Krátký

Hvězdy utkání

David Stašek (44 zákroků), Adam Dobřecký, Marek Wasserbauer

Slovo trenéra Mojmíra Nečase

Dnes proti nám stál jednoznačně nejlepší soupeř, proti kterému jsme letos nastoupili a musím před klukama smeknout za takový výkon. Myslím si, že ani Břeclav netušila, jaké problémy u nás bude mít, když nastupujeme s tolika hráči ročníku 2007. Je to velký příslib pro příští rok. A brankář David Stašek měl v utkání procentuální úspěšnost přes 93 procent, což mluví samo za sebe. Zkrátka jsme si ověřili, že se nemusíme bát hrát proti komukoliv.

Dorost po parádním výkonu se superfavoritem padl

V neděli odpoledne přivítali naši dorostenci na svém ledě superfavorita skupiny „o postup“, který se nijak netají cílem postoupit do extraligy. HC Lvi Břeclav přijeli i s pětkou posil z extraligové Olomouce.
První třetina byla zpočátku opatrná, ale postupně se naši kluci osmělovali a byli postupem času více a více nebezpeční. Jen škoda, že žádnou příležitost nedotáhli do brankového vyústění. Takže nás skvěle bruslící soupeř snad z první vážnější příležitosti potrestal a v 18. minutě se ujímá vedení – 0:1. Za půl minuty však vyrovnal Honza Zalubil, když v rohu vystihl rozehrávku soupeře a krásnou střelou do bližší šibenice nachytal hostujícího brankáře – 1:1.
Ve druhé třetině pokračoval na ledě nelítostný boj a zjevně zaskočeni Lvi z Břeclavi měli s naší bojovností stále větší problémy. V polovině utkání jsme nevyužili přesilovou hru 5 na 3, která trvala více než minutu a půl! Ovšem v další klasické přesilovce v 32, minutě už jsme se prosadili – 2:1. Krásnou akci předvedl Adam Dobřecký , když kotouč předložil Vaškovi Smetanovi do absolutně prázdné branky! Bohužel soupeř ještě před sirénou srovnal ve 38. minutě – 2:2.
Prvních deset minut třetí části jsme se již bránili náporu hostů, hlavně třetí pětka, složená ze starších žáků, už neměla sílu se pasovat s velmi silným soupeřem. Hosté se v 51. minutě ujímají po zásluze vedení – 2:3. Šest minut před koncem dostáváme možnost přesilové hry a naši trenéři odvolávají Davida Staška z branky a zkoušíme vylepšit přesilovou hru v šesti hráčích, proti čtyřem. Bohužel tento tah nevychází a soupeř po našem zaváhání ve středním pásmu zvyšuje do prázdné branky na 2:4. Náš srdnatý výkon ale pokračuje a v 58. minutě se řítí sám na brankáře Jirka Fajkus, ale bekhendový blafák nedotáhl. V minutě šedesáté jede sám na brankáře Vašek Smetana, jenže ani na dvakrát brankáře hostů nepřekoná! Nicméně i přes prohru, musíme naše chlapce pochválit, protože takové problémy Břeclavi hned tak někdo dělat nebude!