Dorost HCUH — HC Bobři Valašské Meziříčí

Dorost HCUH — HC Bobři Valašské Meziříčí  7:1 (2:1,3:0,2:0)

Branky domácích: Ančík ( Stiksa), Bezděk (Pippal), Smetana ( Kaláč), Mrázek ( Smetana), Kaláč ( Witoš), Bezděk ( Stuchlík) a Janík bez asistence

Poměr střel: 63:27

Sestava HC UH:  Mraček (Popelka) – Pippal, Stuchlík- Mišturik, Kukuliš- Jelének, Stiksa- Martinec, Dlabaja – Bezděk, Witoš, Kaláč – Smetana, Janík, Mrázek – Chromý, Ančík, Kos,Vogl

Hvězdy utkání:  Martin Bezděk, Matyáš Mraček a Samuel Stiksa

Již první zářijovou sobotu přivítali naši dorostenci v prvním mistrovském zápase na svém ledě tým Bobři Valašské Meziříčí. A oproti loňské sezoně si hodně pozměněný kádr nakonec se soupeřem poradil.

V úvodní dvacetiminutovce měli naši chlapci velkou střeleckou převahu, kterou ale dlouhé minuty nedokázali přetavit ve vedoucí branku. A tak přišel zákonitý trest. Naši obránci totiž velmi lehkovážně propadali na útočné modré čáře a toho soupeř využíval. Jen za prvních 15 minut jeli bobři 5×!!!  sami na Matyáše Mračka, ale ten skvělými zákroky  potvrzoval svoji kvalitu. Až v minutě 17. naši obránci opět chybovali a museli zatáhnout za ruční brzdu. Soupeř se tak ujímá vedení z trestného střílení  –  0:1. Paradoxně asi tato branka znamenala procitnutí našich kluků a hned za minutu bylo srovnáno. Samuel Stiksa krásně zavezl kotouč do útočného pásma a předložil do obrovské šance Marku Ančíkovi a ten nezaváhal – 1:1. A hned za 20 vteřin už dává naši druhou branku kapitán Martin Bezděk, když tečuje střelu Vojty Pippala – 2:1.

Ve druhé třetině už ze sebe setřásli naši kluci nervozitu a začali v utkání jasně dominovat, přestože se v naší obraně občas objevila „okénka“. V minutě 28. dává naši třetí a uklidňující branku Václav Smetana po krásné přihrávce Filipa Kaláče – 3:1. Za naší stálé převahy se další změna skóre udála ve 37. minutě, David Mrázek po nádherném uvolnění Vaška Smetany zvyšuje na 4:1. Za další minutu je autorem další naší branky Adam Witoš, za asistence Filipa Kaláče – 5:1.

Třetí perioda nabídla stejný vývoj jako ta druhá. Ve 45. minutě upravuje Martin Bezděk po nahrávce Libora Stuchlíka na 6:1. A definitivu na dnešní výhře potvrdil Ondra Janík po krásné individuální akci – 7:1.  Takže tři body jsou doma a zítra pokračujeme v Kopřivnici…

Slovo trenéra Miroslava Malůška: „Hlavně v úvodní části na nás byla znát velká nervozita, v tuto chvíli nám neskutečně chytal Maty Mraček. Po první brance jsme se stále zlepšovali a nakonec jednoznačně vyhráli. Klukům musím poděkovat za velkou bojovnost, přestože jsme se nevyhnuli i opravdu velkým chybám. Snad body potvrdíme i zítra na ledě Kopřivnice.“